Iran rozdaje tabletki jodu. Rosną obawy przed skażeniemWładze sanitarne rozdały 180 tys. tabletek jodu mieszkańcom miasta Buszehr na południu Iranu, gdzie działa jedyna elektrownia jądrowa w kraju – poinformował lokalny urzędnik, cytowany przez portal Iran International. Jak zaznaczono, działania te są elementem przygotowań na wypadek sytuacji kryzysowej.oprac. Łukasz Dobrzyński•07 kwietnia 2026
PAA: Nie ma zagrożenia radioaktywnością. Nie wolno przyjmować preparatów z jodemPaństwowa Agencja Atomistyki ogłosiła w środę, że na terenie Polski nie występuje zagrożenie radioaktywnością, szczególnie z powodu pożarów wokół Czarnobyla. Agencja przestrzega przed przyjmowaniem preparatów z jodem, bo może być to szkodliwe dla zdrowia.15 kwietnia 2020