Polska będzie mieć nowe miasto? Ma być największe w kraju i liczyć ponad 2 mln mieszkańcówNa Śląsku dojrzewa projekt, który może wywrócić porządek administracyjny w Polsce. Chodzi o przekształcenie całej Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia w jedno miasto – największe w kraju, liczące ponad 2 miliony mieszkańców. Koncepcja, opracowana przez zespół naukowców z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, zyskuje polityczne wsparcie w regionie i coraz częściej pojawia się w publicznej debacie jako realny scenariusz na najbliższe lata.24 grudnia 2025
Katowice zyskują nowe wydarzenie. Co miasto szykuje we wrześniu?Katowice przygotowują się na największy w Europie Środkowo-Wschodniej Kongres Nowej Mobilności. We wrześniu stolica Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii stanie się centrum innowacji transportowych i zrównoważonego rozwoju.Justyna Klupa•22 września 2025
Kazimierz Karolczak (GZM): Przełamujemy stereotypy o Górnym Śląsku i Zagłębiu [PODCAST]Jak skłonić do współpracy naukowców z czołowych uczelni Listy Szanghajskiej? Dlaczego warto zabiegać o firmy, prowadzące działalność badawczo-rozwojową? Jakie branże rozwijać w miejsce wygasających gałęzi przemysłu?Szymon Glonek•21 października 2021
Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia powołała oficera rowerowegoSkupiająca ponad 40 miast i gmin Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia powołała oficera rowerowego, który będzie współpracował z organizacjami pozarządowymi i środowiskiem cyklistów. Ma też opracować koncepcję Roweru Metropolitalnego i popularyzować ten środek transportu.05 kwietnia 2018