Praktycy zajmujący się ochroną danych będą mieć własne stowarzyszenie

20 października 2019

Powstała nowa organizacja skupiająca ekspertów zajmujących się ochroną danych osobowych. Zawiązane w minionym tygodniu Stowarzyszenie Praktyków Ochrony Danych ma się zająć m.in. kształtowaniem praktyki stosowania przepisów RODO.

To już trzecie stowarzyszenie ukierunkowane na ochronę danych osobowych. Najdłużej, bo od 2007 r., działa SABI – Stowarzyszenie Inspektorów Ochrony Danych, z kolei w 2016 r. powstało Stowarzyszenie Inspektorów Ochrony Danych Osobowych. Skąd pomysł na powołanie kolejnej organizacji?

– Nasze stowarzyszenie jest naturalną konsekwencją zainteresowania spotkaniami dla osób zajmujących się ochroną informacji. Takie spotkania prowadzimy już od ponad roku. Jest to kolejny etap integrowania środowiska praktyków ochrony danych. Dodatkowym aspektem jest chęć pomocy i udzielenia wsparcia tym osobom, które operują w miastach oddalonych od Warszawy – wyjaśnia Michał Kluska, adwokat z kancelarii Domański Zakrzewski Palinka, powołany na prezesa SPOD.

Pozostało 70% treści
Czytaj wszystkie artykuły
już od 14,90 zł za pierwszy miesiąc.

Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Autopromocja
381453mega.png
381455mega.png
381148mega.png
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.