Ministra klimatu i środowiska Paulina Hennig-Kloska poinformowała, że jest wstępna zgoda Brukseli, by w Polsce nie został wprowadzony podatek od samochodów spalinowych. Pod koniec kwietnia tego roku minister funduszy i polityki regionalnej Katarzyna Pełczyńska Nałęcz zapowiedziała, że w podatek od aut spalinowych w Polsce nie zostanie wprowadzony.

Ministra, zapytana w Radiu ZET, czy jest zgoda Brukseli na niewprowadzenie w Polsce podatku spalinowego, odpowiedziała: "Jest zgoda Brukseli wyrażona w prenegocjacjach, potem wprowadzona do dokumentu, który formalnie zostanie zaakceptowany na dalszym etapie".

Pełczyńska-Nałęcz o dopłatach zamiast podatku

Pod koniec kwietnia tego roku ministra funduszy i polityki regionalnej Katarzyna Pełczyńska - Nałęcz zapowiedziała, że w podatek od aut spalinowych w Polsce nie zostanie wprowadzony.

"Nie będzie podatku od samochodów spalinowych. Przyjmujemy zupełnie inną logikę, logikę dopłat, czyli logikę zachęty, a nie logikę kary. Dopłat dla tych, którzy zechcą kupić samochody elektryczne" - mówiła wtedy Pełczyńska-Nałęcz. Zapowiedziała też wprowadzenie dopłat do samochodów elektrycznych "ze średniej półki". Jak mówiła, szczegóły programu dopłat opracuje Ministerstwo Klimatu i Środowiska.