Nie godzimy się na zawłaszczanie tradycji i podszywanie się pod tożsamość PSL - powiedział lider ludowców Władysław Kosiniak-Kamysz. Strój ludowy nie jest uszyty na waszą miarę i po prostu wam nie pasuje - mówił, nawiązując do rolniczej konwencji PiS.

Podczas sobotniego kongresu PSL w Jachrance pod Warszawą, Kosiniak-Kamysz mówił, że PSL w ostatnim czasie było atakowane. "Kłamstwo było wytoczone przeciwko nam prawie każdego dnia, próbowano nas rozbić i podzielić, próbowano zmarginalizować i doprowadzić do tego, żeby głos ludowy nie był słyszany" - stwierdził lider ludowców.

Podkreślił, że PSL chce być gospodarzem Polski. "Chcemy być gospodarzami, a nie najemnikami czy niewolnikami (...) nie wybieramy tej drogi na skróty, nie ulegamy zwodniczej nadziei, że gdzie indziej będzie lepiej, bo prawdziwych ludowców nie da się zastraszyć, nie da się kupić, nie da się nas rozbić" - mówił Kosiniak-Kamysz.

"Taki najbardziej zuchwały atak przyszedł na zgromadzeniu PiS, bo to nie było zgromadzenie wsi polskiej (...) Musimy powtórzyć za kardynałem Wyszyńskim +non possumus, nie pozwalam+, nie godzimy się na zawłaszczanie naszej tradycji, nie godzimy się na fałszowanie historii, nie godzimy się na podszywanie się pod naszą tożsamość" - powiedział lider PSL.

Dodał, że tak naprawdę do Wojnicza tydzień temu, gdzie odbyła się rolnicza konwencja PiS, "nie przyjechali spadkobiercy, ale przyjechali faryzeusze, żeby mamić i oszukiwać". Jak dodał, nie brakuje "przebierańców".

"Mam dla wszystkich przebierańców i faryzeuszy ważną informację, ważna wiadomość - strój ludowy nie jest uszyty na waszą miarę i po prostu wam nie pasuje. Tu jest ruch ludowy i jego synowie " - powiedział Kosiniak-Kamysz.

W ostatnią niedzielę podczas Zgromadzenia Wsi Polskiej prezes PiS Jarosław Kaczyński powiedział, że Prawo i Sprawiedliwość jest kontynuatorem polskiego ruchu ludowego; to dla nas duma i honor - mówił prezes PiS.