„To nie parlament powinien rozwiązać problem wokół Trybunału Konstytucyjnego, tylko Beata Szydło i Andrzej Duda, co jest zgoda opozycji. Mam nadzieję, że zastanowią się nad tym, że brniemy w złym kierunku. Nie byłoby nic gorszego, niż zaostrzanie sankcji wobec Polski” – mówi o opinii Komisji Europejskiej dotyczącej Polski gość RMF FM, wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska z PO.

Jej zdaniem Komisja zwraca uwagę, że Polska ma problem z należytym traktowaniem prawa i konstytucji. „Kibicuję Polsce i chciałabym, żeby była krajem praworządnym, ale czuję się dziś bliższa Komisji Europejskiej, niż polskiej premier” – komentuje polityk. Dodaje, że Platforma będzie zachęcała rząd do naj najszybszego rozwiązania tego konfliktu. Kidawa-Błońska uważa, że „jedyną osobą, która może przełamać kryzys jest Jarosław Kaczyński”.

PO nie chciała spotykać się i rozmawiać z rządzącymi na temat Trybunału? „Na pierwszym spotkaniu był przedstawiciel naszego klubu. Drugie spotkanie to było takie zawracanie głowy” – odpowiada gość RMF FM. Deklaruje, że „jeżeli z rozmów wynikałoby, że premier wydrukuje wyrok Trybunału, to ja mogę z nią 12 godzin dziennie rozmawiać”.

Czytaj więcej: RMF FM