Poziom rządów PO-PSL osiągnął dno. Liczba rzeczy złych była po prostu gigantyczna - powiedział w środę prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Premier Beata Szydło przedstawiła w środę w Sejmie raport o rządach koalicji PO-PSL. Według Szydło w tym czasie Polacy stracili ok. 340 mld zł.

"To jest bardzo skrótowy i na pewno dalece niepełny opis tego, co działo się w Polsce w ciągu ośmiu lat rządów PO i PSL. Przy czym sądzę, że taki pełny audyt, który z czasem pewnie będzie gotowy, ale to musi trochę potrwać, to będzie do przedstawienia w parę dni, bo ilość rzeczy złych była po prostu gigantyczna. Poziom tych rządów osiągnął można powiedzieć dno" - powiedział Kaczyński dziennikarzom w Sejmie.

Pytany, czemu rząd przedstawia audyt z pracy poprzedniej ekipy dopiero pół roku po przejęciu władzy, Kaczyński oparł, że "to musiało troszkę trwać". "Pewnie kolejne też będą trochę trwały" - dodał.

Prezes PiS pytany, czy premier Szydło przedstawi także podsumowanie sześciu miesięcy sprawowania władzy przez jej rząd, powiedział, że to jest pytanie do szefowej rządu. "Ja jestem bardzo zadowolony" - powiedział Kaczyński.