- Solidarna Polska chętnie zatańczy z PiS-em - mówi przedstawiciel tej pierwszej partii poseł Patryk Jaki przed spotkaniem prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z liderem Solidarnej Polski Zbigniewem Ziobro. Rozmowa polityków ma dotyczyć zjednoczenia prawicy.

Patryk Jaki przed spotkaniem zastrzega, że dla jego partii najważniejszy jest program i wyborcy Solidarnej Polski. - Mamy szczere intencje i chcielibyśmy stworzyć wreszcie w Polsce prawicowy rząd, ale zależy, jakie są intencje drugiej strony, bo "do tanga trzeba dwojga" - tłumaczy Jaki. I dodaje, że jeżeli nie będzie propozycji upokarzającej, deptania programu Solidarnej Polski i jej wyborców, jest szansa na porozumienie.

- Koalicja ma polegać na współpracy i programowym porozumieniu. Decydujemy się na rozmowę o koalicji, w której będzie zapewniona podmiotowa i suwerenna rola Solidarnej Polski- podkreśla Jaki.

Spotkanie Kaczyńskiego z Ziobrą rozpocznie się od rozmowy programowej. - Realizacja części programu Solidarnej Polski to jest jedyna gwarancja porozumienia na prawicy - zaznacza Patryk Jaki.