Janusz Korwin-Mikke liczy, że wkrótce jego Kongres Nowej Prawicy przeskoczy PO w sondażach wyborczych. Według najnowszego sondażu TNS, KNP jest trzecią siłą polityczną w Polsce i cieszy się poparciem 10 procent Polaków.

Europarlamentarzysta mówił w radiowej Jedynce, że wszystkie partie działają na korzyść jego ugrupowania. Zaznaczył, że Platforma Obywatelska już się "sypie" i jest kwestią czasu, by Nowa Prawica ją wyprzedziła.

"Każdy tydzień rządów PO to dodatkowe pół procenta dla nas. Każde wrzaski PiS-u, zupełnie nieumotywowane i jątrzące - to ludzie widzą, że tu jest partia, która mówi stale to samo. Czy my robimy wielką histerię z tych podsłuchów? Zawsze mówiłem, że to jest jedna wielka mafia, ja nie muszę teraz nic krzyczeć" - stwierdził Korwin-Mikke.

Według najnowszego sondażu zrealizowanego dla Wiadomości TVP PiS przy poparciu 31 procent ankietowanych, otrzymałby 198 mandatów, PO z 24 procentami, dostałaby 151 a Kongresowi Nowej Prawicy - 49. W sejmowych ławach zasiadłoby 41 posłów SLD a z PSL 21.