4 eurodeputowanych - tyle według cząstkowych i jeszcze nieoficjalnych wyników będzie mieć w Brukseli Kongres Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikkego. Wyniki te komentują politycy Platformy Obywatelskiej.

Dariusz Rosati nie jest tym zaskoczony. Jak mówi, wszędzie w Europie pojawiły się ruchy antyeuropejskie. Polityk przyznaje jednak, że nie do końca rozumie popularność Janusza Korwin-Mikkego i głoszonych przez niego poglądów. Polska jest krajem, który najbardziej zyskał na integracji europejskiej, a Korwin-Mikke mówi, że idzie do Unii, żeby ją rozwalić - dodał. W jego ocenie, 4 mandaty dla Kongresu Nowej Prawicy to mandaty stracone.

Mieliśmy Samoobronę, mieliśmy LPR - przypomina z kolei Julia Pitera. W jej opinii, to nie jest nic takiego, że skrajne ugrupowanie dostaje w wyborach kilka procent głosów. Progu wyborczego nie przekroczyły: Solidarna Polska z poparciem na poziomie 4,04%, Koalicyjny Komitet Wyborczy Europa Plus Twój Ruch 3,45%, Polska Razem Jarosława Gowina 3,08, Ruch Narodowy 1,4. Frekwencja wyniosła 23,27 procent.