Prezydent Nowego Sącza sam na siebie donosi do CBA i CBŚ. Ryszard Nowak chce w ten sposób wyjaśnić zamieszanie związane ze sprzedażą działki pod budowę jednej z galerii handlowych. Nieprawidłowości przy jej transakcji zarzuca mu część radnych miejskich i niektórzy sądeccy posłowie. Między innym chodzi o to, że miasto sfinansowało budowę dróg dojazdowych do centrum handlowego, choć ich zdaniem powinien to zrobić inwestor.

Ryszard Nowak złożył wniosek do śledczych o wnikliwe dochodzenie w tej sprawie, które jego zdaniem mają rozwiać wszelkie wątpliwości. Jak tłumaczy nie może być umowy sprzedaży warunkowej, kiedy przy okazji sprzedaży działki narzuca się inwestorowi dodatkowe wybudowanie mostu czy dróg. Grunt został sprzedany na korzystnych warunkach finansowych dlatego miasto postanowiło wybudować drogi dojazdowe do galerii handlowej we własnym zakresie podkreśla prezydent.

CBA i CBŚ mają się tez przyjrzeć kampanii wyborczej Ryszarda Nowaka z 2010 roku. Chodzi o zarzut niektórych radnych, że była ona finansowania przez inwestora, który wybudował galerię.

Prezydent Nowego Sącza złożył również wniosek o zwołanie sesji nadzwyczajnej, na której chce przedstawić szczegóły dotyczące tej transakcji.