Debata o potrzebach Warszawy odbędzie się jutro w klubie Palladium - dowiedziała się Informacyjna Agencja Radiowa.

Wczoraj przedstawiciele Warszawskiej Wspólnoty Samorządowej zapowiadali, że zostanie ona przeprowadzona na Uniwersytecie Warszawskim. Jednak jak ustaliła IAR, władze uczelni nie chcą debaty na swoim terenie. Szef Wspólnoty Piotr Guział oskarżył władze Uniwersytetu o stronniczość. Wypomniał między innymi, że na uczelni odbywały się debaty z udziałem polityków Platformy Obywatelskiej. Uznał też, że przeniesienie spotkania odbędzie się ze szkodą dla studentów, którzy chcieli w nim wziąć udział.

W debacie wezmą udział między innymi Piotr Gliński, Piotr Guział, Andrzej Rozenek, Ludwik Dorn oraz przedstawiciele innych organizacji, które popierają udział w referendum. Zaproszenie na debatę otrzymała też prezydent Hanna Gronkiewicz - Waltz.

Piotr Guział komentował też dzisiejszy apel prezydent Warszawy. Hanna Gronkiewicz - Waltz poprosiła swoich zwolenników, by nie szli w najbliższą niedzielę na referendum. Argumentowała, że wybory samorządowe odbędą się za rok i wtedy będzie realny wybór. Zdaniem lidera Warszawskiej Wspólnoty Samorządowej i inicjatora referendum, to kolejny argument za odwołaniem obecnej prezydent. Piotr Guział zaznacza, że polityk, który nie umie obronić swoich racji przy urnie, powinien zmienić profesję.

Reklama