Inicjatywa zorganizowania 15 sierpnia koncertu pieśni patriotyczno-regijnych na Stadionie Narodowym zyskuje coraz więcej zwolenników.Tak twierdzi poseł PiS Andrzej Jaworski z Parlamentarnego Zespołu do spraw Przeciwdziałania Ateizacji Polski.

Wczoraj posłowie z czterech sejmowych zespołów chrześcijańskich uradzili, że wystąpią do minister Joanny Muchy o dofinansowanie ich koncertu taką samą kwotą, jaka pochłonęła ubiegłoroczny koncert Madonny. Chcą 5 milionów złotych.

Poseł Jaworski powiedział IAR, że zgłasza się coraz więcej osób popierających inicjatywę i pragnących nadać jej odpowiednią rangę. Według niego, uważają oni, że dobrze byłoby "odczarować" to, co działo się na Stadionie Narodowym rok temu, gdy wystąpiła tam amerykańska gwiazda popu. Andrzej Jaworski powiedział, że wśród propozycji osób, które do niego dzwonią, zdarzają się prawdziwe "perełki". Ktoś zaoferował na przykład sprowadzenie do Polski zespołu U2.

Poseł przyznał, że nie wie na ile sprawa sprowadzenia U2 jest realna, natomiast sam zespół całkowicie mieści się jego zdaniem w formule koncertu. Według Andrzeja Jaworskiego, U2 nie gra wprawdzie muzyki do końca religijnej, ale za to śpiewa o wartościach ludzkich i chrześcijańskich i z zespołami typu Arki Noego i innych formacji partiotycznych mógłby stworzyć ciekawe połączenie.

Najwyższa Izba Kontroli zarzuciła Ministerstwu Sportu, że dofinansowało koncert Madonny na Stadionie Narodowym i zamiast zarobić na tym 200 tysięcy złotych, straciło 5 milionów. Według NIK-u, pieniądze na koncert zostały wydane z rezerwy ministerstwa przeznaczonej wyłącznie na EURO 2012 oraz upowszechnianie siatkówki wśród dzieci i młodzieży. Ministerstwo zapowiada, że prześle do NIK-u swoje uwagi dotyczące raportu. Na razie nie wiadomo, co zrobią posłowie, jeśli rozbudzą apetyty publiczności, a nie uzyskają dofinansowania.

Jak poinformował poseł Jaworski, uchwałę dotyczącą wystąpienia do minister sportu poparli wczoraj jednomyślnie wszyscy obecni na wspólnym posiedzeniu posłowie z zespołów: do spraw Przeciwdziałania Ateizacji Polski, Katolickiej Nauki Społecznej, Ochrony Życia i Rodziny oraz Członków i Sympatyków Ruchu Światło-Życie, Akcji Katolickiej oraz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.

W zespołach tych, oprócz posłów PiS, są także nieliczni posłowie Solidarnej Polski, PSL i Platformy Obywatelskiej.