Ostatnio o prezydent Warszawy Hannie Gronkiewicz-Waltz zrobiło się głośno, bowiem politycy to właśnie ją, obok Ewy Kopacz, wymieniają jako ewentualnego następcę Donalda Tuska w fotelu przewodniczącego Platformy Obywatelskiej - czytamy w "Polska The Times".
Reklama

Hanna Gronkiewicz-Waltz ma bardzo silną pozycję w Platformie, jest przecież prezydentem największego miasta w Polsce, jest też bardzo ceniona za swój profesjonalizm. Profesjonalizm to chyba najczęściej wymieniane przez rozmówców gazety określenie mające charakteryzować panią prezydent Warszawy. Podkreślają oni także, iż jest rzeczowa, zdecydowana, otwarta na argumenty innych. Słucha i wyciąga wnioski. Gazeta przypomina przebieg kariery zawodowej prezydent Warszawy.

Jak to z plotkami i pogłoskami bywa, nie wszystkie się sprawdzają, chociaż od jakiegoś czasu mówi się, że Donalda Tuska na stanowisku szefa Platformy zastąpi właśnie kobieta. Hanna Gronkiewicz-Waltz jest pierwszą kobietą prezydentem Warszawy. Kto wie, może przejdzie do historii także jako pierwsza kobieta na czele dużej, znaczącej polskiej partii - czytamy w "Polska The Times".