Pożegnanie rządu: Wygrana PO zapewni posadę pięciorgu obecnym ministrom

autor: Grzegorz Osiecki, Anna Gielewska05.10.2011, 03:00; Aktualizacja: 05.10.2011, 14:20

Ministrowie zebrali się wczoraj na ostatnim posiedzeniu rządu przed wyborami. – Donald podziękował, Waldemar podziękował. Powiedzieli, że mają nadzieję na kontynuację. Miało się odbyć jeszcze spotkanie nieformalne w tym tygodniu, ale zostało przełożone na po wyborach – relacjonuje jeden z członków rządu.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (15)

 • jp(2011-10-05 07:21) Zgłoś naruszenie 00

  Komisja Europejska:
  Partyjniactwo blokuje geotermię


  Komisja Europejska gromi rząd Donalda Tuska za blokowanie inwestycji geotermalnej w Toruniu. Decyzje z mocą wsteczną i nagłe zmiany dotyczące dofinansowania energii ze źródeł odnawialnych są destruktywne - napisał Guenther Oettinger, komisarz do spraw energii

  Dawid Nahajowski
  Bruksela

  ---


  Chodzi o odwiert geologiczny TG-1 w Toruniu finansowany przez Fundację Lux Veritatis. Ustne zapytanie do Komisji Europejskiej złożył w tej sprawie m.in. prof. Mirosław Piotrowski, deputowany do Parlamentu Europejskiego. W związku z tym, że przyznane wcześniej środki na odwiert zostały cofnięte przez rząd, mimo że Fundacja Lux Veritatis poniosła z tego tytułu olbrzymie nakłady, Piotrowski skierował do Komisji Europejskiej pytanie: "Co może uczynić Komisja Europejska, aby zagwarantować niedyskryminowanie przez rządy krajów członkowskich, w tym rząd w Polsce, niezależnych inicjatyw obywatelskich i organizacji zajmujących się odzyskiwaniem energii?". Komisarz Oettinger w odpowiedzi w imieniu KE napisał: "Dyrektywa umożliwia państwom członkowskim ustalenie własnych priorytetów technologicznych oraz własnych środków wspierania energii ze źródeł odnawialnych". Jak zaznaczył, "Komisja może rozpocząć działania, aby zapewnić podjęcie przez państwo członkowskie niezbędnych środków do osiągnięcia wyznaczonego celu, utrzymania drogi realizacji celu oraz wdrożenia środków, co do których państwo członkowskie zobowiązało się w krajowym planie działania w zakresie energii ze źródeł odnawialnych". Oettinger podkreśla, że szczegółowymi działaniami i środkami zarządzają jednak same państwa członkowskie. "Jeśli chodzi o decyzje z mocą wsteczną dotyczące dofinansowania energii ze źródeł odnawialnych, Komisja wyjaśniła ostatnio, że nagłe zmiany są destruktywne i zakłócają wszelkie strategie związane z inwestycjami w energię ze źródeł odnawialnych. Należy ich unikać, ponieważ mają szkodliwe skutki dla zaufania inwestorów oraz działań dążących do osiągnięcia celów. Komisja wyraziła już zaniepokojenie rozwojem sytuacji w ostatnim czasie w niektórych państwach członkowskich w tym zakresie i będzie nadal ściśle monitorowała tę kwestię, mając na względzie dalsze działania na szczeblu UE, jeżeli okażą się one niezbędne" - czytamy w liście.
  Zdaniem Piotrowskiego, z odpowiedzi komisarza Oettingera jasno wynika, że Komisja Europejska nie pochwala sekwencji działań rządu Platformy Obywatelskiej wobec toruńskiej inicjatywy geotermalnej. Wręcz przeciwnie, określiła je jako destruktywne i zakłócające unijną strategię pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych. Deputowany dodaje, że Komisja Europejska sugeruje również podjęcie dalszych działań w tej sprawie. Na szczeblu unijnym.
  Kiedy nie tak dawno w Parlamencie Europejskim w Brukseli odbyło się seminarium poświęcone odnawialnym źródłom energii w Europie, nie sposób było nie zauważyć, że zarówno polskie, jak i zagraniczne media zdecydowanie pominęły meritum tego problemu. Większość dziennikarzy nie zainteresowała się kwestią możliwości efektywnego wykorzystania tego źródła w Polsce, ale osobą ojca Tadeusza Rydzyka CSsR, dyrektora Radia Maryja. Chęć wygenerowania sensacji za wszelką cenę przyćmiła zdroworozsądkowe podejście.

  Odpowiedz
 • Kuba(2011-10-05 08:30) Zgłoś naruszenie 00

  Oglądałem debatę Lis -Kaczyński .Polecam sciągnąć z YOU Tube .
  Lis POszedł na dno -oszuści ,łajdacy i POlityczni kłamcy nie mają szans.

  Podsumowanie Rządów Donalda Tuska
  -niebotyczne długi Państwa -Polska następna po Grecji do bankructwa .
  -zniszczenie systemu ubezpieczeń społecznych -niepewność emerytów o jutro
  -okradanie emerytalnych rezerw demograficznych
  niszczenie zaufania społeczeństwa do systemu ubezpieczeniowego
  wsteczne okradanie osób zatrudnionych w szkodliwych i niebezpiecznych warunkach pracy gdy samemu Donald za okres studiów ma liczony staż emeryt. .
  -wyprzedaje "na pniu" majątek narodowego , likwidacja strategicznych zakłady pracy ,bieda zwykłych ludzi ,rażące bezpodstawne niesłuszne dochody VIP ów,
  -potęgujące się ubóstwo społeczne ,bezpodstawne PREMIE prywatyzacyjne Zarządów spółek giełdowych i niebotyczne dochody ich Prezesów ( czy Oni sra... zlotymi klockami?).
  -denominacja złotego i potężne straty na "Opcjach Walutowych " (miliardy złotych,2008r).
  -okłamywanie społeczeństwa w sprawie zadłużenia Państwa , bez referendum i zgody na jego zaciąganie zgodnie art 128 Konstytucji RP.,
  -okłamywanie społeczeństwa ,obrażanie Prezydenta i brak Likwidacji abonamentu RTV
  -odebranie kwoty zasiłku Pogrzebowego (zmniejszenie do 3000zł).
  -zwiększenie POdatków dla najuboższych (VAT w górę, podatki lokalne,opłaty wieczyste też)(za to obniżenie dla najbogatszych przez likwidacje podatku progresywnego),
  -niszczenie środków dla ZUS (brak najniższej płacy z uwzględnieniem rodzaj zawodu czyli składki na ZUS których nie można POmniejszyć płacami POdstołem
  -niszczenie systemu ubezpieczeń zdrowotnych -nawet po 30 latach pracy nikt Ciebie nie wyleczy w tym systemie.
  - Fedak pójdzie wcześniej na emeryturę niż zatrudnieni długoletnio w szkodliwych i niebezpiecznych warunkach pracy pomimo iż była tylko etatową działaczką PSL .
  -okrada ubezpieczonych w funduszach emerytalnych odbierając bez Ich zgody Ich składki ,nie wprowadza możliwości lokowania dla konkurencji składek w bankach na specjalnych kontach dla przyszłych emerytów.
  -rujnuje system praworządnego państwa ,uPOlitycznia Trybunał Konstytucyjny ,osłabia pomoc socjalną dla najsłabszych).
  -foruje J Buzka do parlamentu europejskiego zamiast postawić Go przed TS za rozdanie jak ze swoich 5 letnich urlopów górniczych ze wszystkimi przywilejami oraz po nich super wczesnych emerytur górniczych nigdy nie wypracowanych .
  -Rozbudowy-wuje biurokracje Rządową i NEPOTYZM ,zatrudnia Arukłowicza do spraw od niczego za ciężką gaże.
  -Polacy coraz liczniej uciekają za granice
  -drakońskie Podwyżki cen w tym jedzenia i paliw.
  Oto -osiągnięcia Rządu Tuska PO latach rządzenia .
  Premier sam nie wie ile kosztują jabłka ,paliwo ,cukier ,chleb ? A ile zarabiają zwykli obywatele!
  akcja nawiązuje do sprawy socjalistycznego premiera Węgier Ferenca Gyurcsány'a. Na ujawnionym nagraniu mówił on bowiem: "Kłamaliśmy rano, kłamaliśmy wieczorem (...) Kłamaliśmy po to, żeby wygrać wybory".

  Odpowiedz
 • JAN(2011-10-05 08:37) Zgłoś naruszenie 00

  NIGDY JUŻ NIE ZAGŁOSUJĘ NA TUSKA I PO. GDZIE TE MIEJSCA PRACY DLA POWRACAJĄCYCH ZA GRANICY. ABY PODNIEŚĆ SWOJE NOTOWANIA BUDŻETOWE - SIEGNĄŁ DO NASZYCH KIESZENI, PO NASZE SKŁADKI NA PRZYSZŁE EMERYTURY Z OFE, NIE MATRWIĄC SIĘ, ŻE W PRZYSZŁOŚCI GROŻĄ NAM GŁODOWE EMERYTURY. WAŻNE ŻE NA DZIEŃ DZISIEJSZY ON SIĘ USTAWIŁ I MAMI GŁUPICH WYBORCÓW JAKI TO Z NIEGO GOSPODARZ. TO NIE GOSPODARZ - TO ZŁODZIEJ. DLATEGO PUTIN TRAKTUJE GO JAK „CHŁOPCZYKA” – KLEPIĄC PO RAMIENIU, KTÓREGO MOŻNA USTAWIĆ JAK SIĘ CHCE. – BO NIE WIDZI W NIM PARTNERA GODNEGO POSZANOWANIA, KTÓRY DBA I CHRONI POLAKÓW.
  TAK SAMO Z DOPŁATAMI DLA ROLNIKÓW. ZAMIAST SIĘ STARAĆ O WYRÓWNANIE ICH NA POZIOMIE ZACHODNICH ROLNIKÓW – FRANCJI I NIEMIEC – TO UGODOWY „CHŁOPCZYK” BARDZIEJ DBA O ZACHÓD – DLATEGO TAK LUBI GO - MERKEL. GOSPODARZ BEZ POTRZEB NA RZECZ POLAKÓW. OPTYMISTA NASZYM KOSZTEM. A CO BĘDZIE PÓŹNIEJ TO NIE JEGO PROBLEM. TYLKO PRZYSZŁYCH POKOLEŃ I RZĄDÓW. TAK JAK ZNISZCZONY PRZEMYSŁ CUKROWNICZY, JAK TEŻ CHCIAŁ ZAGARNĄĆ LASY PAŃSTWOWE DO SPRZEDAŻY –GZDIE PRZECIĘTNY POLAK NIE MIAŁ BY PRAWA WCHODZIĆ DO LASU NA GRZYBY I JAGODY – LECZ MU SIĘ NIE UDAŁO. JAK PODNIESIONY PODATEK VAT MIĘDZY INNYMI NA KSIĄZKI – A TERAZ DZIECI MUSZĄ KROCIE PŁACIĆ ZA PODRĘCZNIKI PRZED NOWYM ROKIEM SZKOLNYM. TO NIE GOSPODAŻ TO ZŁODZIEJ NASZEJ GODNOŚCI ŻYCIA.

  Odpowiedz
 • Drozd(2011-10-05 08:42) Zgłoś naruszenie 00

  Tusk przez 4 lata miał nieudolny rząd, nieudolnych ministrów których tak zajadle bronił. To były cztery lata które doprowadziły kraj do ruiny gospodarczej a Polaków do nędzy, ten drań ktory chce aby go mienć premierem sam to przyznaje. Pięciu minstrów zostawi , kpina . Rodaku gdy oddasz swój głos na Tuska przyczynisz się do niszczenia Polski.Tuskolandiia jest oburzona słowami Kaczyńskiego , który pyta redaktora z jakiej jest prasy -polskiej czy niemieckiej.To pytanie jest całkiem na miejscu u nas większość mediów to nie polskie media i co się burzyć.Mam pytanie do Tuska dlaczego tak nie bronił polskiego prezydenta Kaczyńskiego, czy też honoru polskiego generała jak go Putin opluwał , a tak zajadle broni Merkel- czy to nie jest dziwne.Czemu nikt z POtusków nie wyraził oburzenia gdy ukazała się książka Grossa. Czy szkalowanie Polaków to domena POskomunistów rządowych?

  Odpowiedz
 • As(2011-10-05 08:57) Zgłoś naruszenie 00

  Zobacz wyborco ile nas te nieroby w rządach kosztują. Biorą ciężką kasę i myślą tylko o tym jak przez te 4 lata się obłowić , jaki zrobić przekręt.Zwykły obywatel pracując 4 lata nie otrzyma takiego ( musiał by pracować rok)wynagrodzenia, takiej odprawy i jeszcze parasol ochronny przez 3 m-ce. Przejrzyj Polaku nie daj się okradać, te dranie Potuski nas oskubali i wmawiają przez 4 lata ,ze to wina Kaczyńskiego.Oni nas oddadzą Merkel i Putinowi.Polski premier broni tych co sobie kpią z nas.Lis w debacie z Kaczyńskiem powiedział, chce pan rządzić 40 milionowym krajem takim dużym, a z drugiej strony wchodzą w dupę Uni i Putinowi bo my to takie nic takie zero.

  Odpowiedz
 • emeryt(2011-10-05 09:03) Zgłoś naruszenie 00

  Rząd tuska to banda gangsterów wykorzystujących kraj do swych niecnych spraw.Tych nieukow nie interesuje nic oprocz własnych kieszeni.Po wyborach należy ich rozliczyć iwsadzić tam gdzie ich miejsce.Specjalizacja tego rządu to:złodziejstwo,afery,kombinatorstwo.kolesiostwo,nieróbstwo,nieuctwo,nepotyzm,niekomopetencja.Gorzej niżza komuny.

  Odpowiedz
 • pisiorek oszołomek(2011-10-05 09:42) Zgłoś naruszenie 00

  My,umęczony przez obcych Naród Polski,kochający naszego najmądrzejszego Wodza Jarosława i jego Duchowego Ojca-Ojca Dyrektora-oświadczamy,że popieramy go zawsze i wszędzie bez wzgl na to co zrobi i powie.Tylko on rzuci Putina na kolana i ustawi sobie A.Merkel,nie zważając na to,że się wciąż ośmiesza i doprowadzi do izolacji Polski.Tacy towarzysze jak Kamiński,Hofman i Macierewicz skutecznie mu w tym pomagają.Niech żyje debilizm!!!

  Odpowiedz
 • k.w.(2011-10-05 13:23) Zgłoś naruszenie 00

  W moim mieście dużo się zmieniło przez te 4 lata. Wyremontowano (właściwie od nowa wybudowano) 2 ulice, rynek, zbudowano Orlika, halę sportową, wyremontowano szkoły wraz z boiskami, kończy się budowa obwodnicy zachodniej, odremontowano Dom Kultury i pewnie jeszcze coś o czym nie pamiętam. Miejscowość w Małopolsce Kęty. Będę głosowała na PO.

  Odpowiedz
 • do 11(2011-10-05 13:52) Zgłoś naruszenie 00

  uważasz ze to PO zbudowało ci ulice i rynek?
  Normalny jestes?

  Odpowiedz
 • bulba - Dziękujemy Łaskawco ! !(2011-10-05 14:06) Zgłoś naruszenie 00

  Z jednym z wywidów w RMF-ie Vincent powiedział ze największym osiągnięciem 4 rządów Tuska było wprowadzenie matematyki na maturę.! ! ! ! !
  -- Dla młodych lemingów z dużych miast był to cios poniżej pasa .

  Odpowiedz
 • Kuba(2011-10-05 14:37) Zgłoś naruszenie 00

  do kw -i masz 700mld długu do splacenia - i nie masz emerytury a zobaczysz jakie będziesz za ten dlug placił podatki!

  Porównanie, jak nas urządził Rostowski
  2005 rok zostawił zadłużenie 122.4 mld $ Marek Belka SLD
  2006 rok zostawił zadłużenie 166.8 mld $ Jarosław Kaczyński PIS
  2007 rok zostawił zadłużenie, na III kw. 205.0 mld $ Jarosław Kaczyński PIS
  2008 rok zostawił zadłużenie około 750.0 mld $ (!!!) Donald Tusk PO, (kiedyś Unia Wolności), Waldemar Pawlak PSL.

  Odpowiedz
 • baca(2011-10-05 09:54) Zgłoś naruszenie 00

  Zdrajcy za 1 % wartości , sprzedali zasoby gazu łupkowego -gdzie w USA opłaty te wynoszą OK 20% !

  w której Polska straciła jakieś 2500 mld PLN."...! ! .

  ---"Rząd odpuszcza opłaty za gaz łupkowy ! "--

  www.biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/438954,rzad_odpuszcza_oplaty_za_gaz_lupkowy.html

  Odpowiedz
 • Elektorat dziękóje CUDOKOM .(2011-10-05 20:20) Zgłoś naruszenie 00

  Osiągnięcie rządu p o , to gospodarczy zryw likwidacja CUKROWNI ,bo cukier był polski : za słodki i za tani ,a ludzie mieli prace i dochody .Za ten sposób gospodarowania rząd p o , wytypować do nagrody Nobla .Jaka troska ? P. Tuska przed wyborami , czy w czasie powodzi też tak odwiedzał , dotkniętych klęską , aż wszystko wróciło do normy ?

  Odpowiedz
 • do @10(2011-10-05 20:46) Zgłoś naruszenie 00

  1/ k.w. to nie ON,tylko Ona (będę głosowała),
  2/ W którym miejscu wpisu k.w. napisała, że "PO zbudowało" ...?,
  3/ Na kogo ta Pani będzie głosowała, to Jej sprawa !

  Nie wystarczy umieć czytać, trzeba jeszcze rozumieć co się czyta,
  ale do tego drugiego (jak widać) nie wystarczy MÓŻDŻEK leminga ...

  Odpowiedz
 • m(2011-10-07 19:38) Zgłoś naruszenie 00

  Kiedyś polityka i politycy, ich obietnice,wszystko to przypominało mi bardziej szopkę kukiełkową,wzajemne oskarżenia,sory jakaś porazka,kim są ci ludzie to oni mają decydować o mojej przyszłość,o kraju w którym żyję o jego przyszłości.p.Kaczyński stwierdził że on nie wie czy marichuanę sie je czy wciąga(jak to ujął)a ja pytam jak takiemu człowiekowi można cokolwiek powieżyć,czy on wie czym żyje młodzież w tym kraju.p.Tusk o ile mi wiadomo dość szybko uwinął się z problemem(skutki śmiertelne)dopalaczy.Tym razem zagłsuję wybiorę mniejsze zło.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie