Spokoju, odejścia na czas świąt od polityki, odpoczynku, ciepła rodzinnego i zdrowia - takie życzenia świąteczne i noworoczne składali sobie wzajemnie oraz Polakom politycy, z którymi rozmawiała PAP.

Poseł PiS Andrzej Dera życzył kolegom z Sejmu dużo wypoczynku, odłożenia polityki na czas Bożego Narodzenia, zajęcia się swoimi najbliższymi i spędzenia z nimi świąt z choinką. "Polakom na Nowy Rok i święta życzę po prostu bycia ze sobą i radości" - zaznaczył.

Europoseł PiS Tadeusz Cymański powiedział, że chciałby przekazać wszystkim "żeby nie tracili pogody ducha, nie ulegali emocjom. Ale najważniejsze, aby nie byli samotni. Wydaje mi się, że mimo rozwiniętych środków masowej komunikacji, wielu ludzi czuje w święta samotność. Dlatego życzę im, żeby mieli kogoś bliskiego, kogoś, z kim mogliby porozmawiać" - podkreślił.

Wicemarszałek Sejmu Stefan Niesiołowski (PO) życzył Polakom świąt pełnych refleksji, bez "zakupoholizmu i świątecznego pędu". "Życzę także obfitego Mikołaja, takiego z czerwonym nosem, który przyniesie wymarzone prezenty" - podkreślił. Dodał, że jego zdaniem najważniejsze jest, żeby święta spędzić razem z rodziną.

Poseł PSL Eugeniusz Kłopotek życzył ciepła rodzinnego. Również tego, "żeby ten Nowy Rok był nieco lepszy od tego poprzedniego. Ale najbardziej życzę Polakom, żeby przy wigilijnym stole nie rozmawiali o polityce, ponieważ jak zaczną, to na pewno dojdzie do niepotrzebnej wymiany zdań" - podkreślił poseł PSL.

Tadeusz Motowidło z SLD powiedział, że życzy, aby każdego było stać chociaż na skromne świętowanie Bożego Narodzenia. "Kolegom po fachu życzę, aby więcej patrzyli na politykę jako na dobro Polski, gdzie najważniejszy jest człowiek. A na Nowy Rok życzę trafnych wyborów, ponieważ jest to rok wyborczy" - zaznaczył.

"Na Boże Narodzenie życzę wszystkim spokoju, zdrowia i miłego spędzenia tego czasu, żeby nie poddali się terrorowi świąt: sprzątaniu, robieniu zakupów i gotowaniu" - powiedziała europosłanka SLD Joanna Senyszyn. Dodała, że na Nowy Rok życzy Polakom, aby lewica doszła do władzy i żeby jedynym sukcesem rządu nie była podwyżka podatku VAT.

Premierowi Donaldowi Tuskowi Senyszyn życzyła "żeby pozbył się swojej obsesji na punkcie odebrania partiom pieniędzy z budżetu".

"Na Święta Bożego Narodzenia najbardziej życzę odejścia od polityki. Na Nowy Rok życzę dużo zapału do pracy, bo zbliżają się wybory i czeka nas dużo pracy, a także, aby nasze poselskie decyzje były trafne" - te słowa skierował Antoni Mężydło z PO.