W medialnym koncernie w końcu zauważono, że dotychczasowa polityka wobec Legii może doprowadzić do katastrofy. W rundzie wiosennej piłkarze grali żenująco. Warszawski klub zajął dopiero czwarte miejsce w lidze i w przyszłym sezonie nie zagra w europejskich pucharach. Teraz dla ITI najważniejsza sprawa to zapełnienie stadionu, który władze miejskie zbudowały za – po odliczeniu podatku VAT – 374 mln zł.

Zakłada się, że roczne utrzymanie stadionu kosztować będzie 8 mln zł, dodatkowo 4 mln zł Legia odprowadzać będzie jako czynsz. 32-tysięczny obiekt może na siebie zarabiać, jest tylko jeden warunek – musi być pełen. A będzie to możliwe tylko wówczas, gdy drużyna będzie prezentować odpowiedni poziom sportowy, a kibice zakończą protest przeciwko właścicielowi klubu.

Prezes Paweł Kosmala zdaje sobie z tego sprawę i dlatego w piątek spotkał się z przedstawicielami kibiców. Dialog z nimi ma być cały czas kontynuowany. – Wszystkie nasze działania będą zmierzały do tego, by ten stadion się zapełnił i żeby była na nim dobra atmosfera – mówił Kosmala. – Tylko przy odpowiednim poziomie sportowym i dobrej frekwencji na trybunach możemy wyjść na swoje, jeśli chodzi o stronę ekonomiczną. Nie mamy worka bez dna, cały czas do klubu dokładamy, znacznie więcej niż jakikolwiek inny właściciel w Polsce. Wiąże się to z pewnymi wydatkami nadzwyczajnymi – nie tylko z projektem stadionu za 12 mln zł, ale także nadzorem autorskim za 6 mln zł. Musimy ten stadion wyposażyć w część sportową, biurową, biznesową, muzeum. To wszystko jest wliczone w nasze wydatki, to następne kilkanaście milionów złotych. Dodatkowo budżet, szacowany na 55 mln zł, się nie zamyka. Przychody są dużo mniejsze – w granicach 30 mln zł. Czyli roczny deficyt mamy na poziomie 25 mln zł. Jeśli to wszystko zsumujemy, włącznie z transferami, które planujemy, to w ciągu najbliższego roku dołożymy do klubu 50 mln zł. Inwestujemy i kiedyś będziemy chcieli mieć zwrot tej inwestycji. A to będzie możliwe tylko wówczas, gdy drużyna będzie dobra, a stadion pełen – wyliczał Kosmala.