Artymiak powiedział, że samolot ma wylecieć ok. godz. 16.30 (czasu lokalnego) z Moskwy.

Badania skrzynki zaczną się jeszcze dziś w Instytucie Technicznym Wojsk Lotniczych i potrwają kilka dni. Prokurator wyjaśnił, że zawartość tej skrzynki musi być przebadana w Polsce, bo jest to produkt polski i tylko u nas można ją odczytać.

W badaniach będzie uczestniczył rosyjski członek komisji badającej wypadek. "To na razie jest dowód rzeczowy rosyjskiego śledztwa; w przyszłości strona polska, na podstawie umowy o pomocy prawnej, zwróci się formalnie o przekazanie tych dowodów" - wyjaśnił Artymiak.

"Piloci prezydenckiego samolotu wiedzieli, że się rozbiją"

"Piloci prezydenckiego samolotu wiedzieli, że się rozbiją" - powiedział prokurator generalny Andrzej Seremet w TOK FM. Zapis z czarnych skrzynek zostanie ujawniony; upublicznione nie zostaną tylko "treści intymne" - zapowiedział.

"Na podstawie danych, które są obecnie w dyspozycji prokuratorów, możemy przyjąć, że załoga miała świadomość zbliżającej się nieuchronnie katastrofy, wywołanej chociaż tym, że nastąpił wstrząs samolotu związany z uderzeniem skrzydła samolotu o drzewa, co jest ustaleniem nie podlegającym dyskusji" - powiedział Seremet.