MSWiA odmówiło uczestnikom rajdu śladami Bandery wjazdu

7 sierpnia 2009

Ministerstwo Spraw Wewnętrzych odmówiło uczestnikom rajdu kolarskiego śladami Stepana Bandery zgody na wjazd do Polski.

Uczestnicy rajdu zjawili się w piątek rano na przejściu granicznym z Ukrainą w Medyce. Przez kilka godzin czekali na odprawę po stronie ukraińskiej.

Po polskiej stronie w okolicy przejścia zgromadzili się protestujący przeciwko rajdowi z plakatami i transparentami. Impreza wzbudziła sprzeciw m.in. środowisk kombatantów i kresowian.

Źródło: PAP

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.

Autopromocja
381536mega.png
381439mega.png
381499mega.png