W ciągu ostatniej doby w Portugalii zmarły na skutek zakażenia koronawirusem 22 osoby. Łączna liczba ofiar śmiertelnych Covid-19 wynosi już 209 – poinformował w czwartek po południu portugalski resort zdrowia.

Jak powiedziała podczas konferencji prasowej w Lizbonie minister zdrowia Marta Temido, pomiędzy środą i czwartkiem nastąpił również wzrost zakażeń koronawirusem – o blisko 800 przypadków. Łącznie na Covid-19 zachorowało dotychczas w Portugalii ponad 9 tys. osób.

Szefowa resortu zdrowia wyjaśniła, że obecnie w portugalskich szpitalach z powodu zakażenia koronawirusem przebywa 1042 pacjentów.

“W ciągu ostatniej doby nastąpił znaczący, ponad 43-procentowy wzrost liczby hospitalizowanych pacjentów, chorych na Covid-19. W środę po południu było ich zaledwie 726” - oznajmiła Temido.

Minister dodała, że w ciągu ostatnich 24 godzin zwiększyła się też liczba osób zainfekowanych koronawirusem znajdujących się na oddziałach intensywnej terapii. Ze środy na czwartek zanotowano tam wzrost liczby nowych pacjentów o 4 proc., do 240.

Najbardziej dotkniętym epidemią koronawirusa regionem Portugalii jest północ. Do czwartku lokalne władze sanitarne potwierdziły tam ponad 5,3 tys. zakażeń oraz 107 zgonów wskutek Covid-19.