Partia Jarosława Kaczyńskiego (PiS) w przeciwieństwie do Nowoczesnej zmienia Polskę i naprawia lata zaniedbań - napisała w sobotę na Twitterze wicemarszałek Sejmu Beata Mazurek (PiS). W ten sposób odniosła się do słów Joanny Scheuring-Wielgus z Nowoczesnej, która nazwała lidera PiS "przestraszonym starszym panem".

Posłanka Joanna Scheuring-Wielgus w wywiadzie opublikowanym w sobotę w portalu WysokieObcasy.pl opowiedziała o swoim spotkaniu z liderem PiS Jarosławem Kaczyńskim: "Przez moment mogłam mu się przyjrzeć z bliska. Zobaczyłam przestraszonego starszego pana, któremu drży każdy mięsień twarzy. Jego mit upadł".

Joanna Scheuring-Wielgus: Spojrzałam w oczy Kaczyńskiemu. Zobaczyłam przestraszonego starszego pana https://t.co/gDjeVEkKXW

— Michał Mostowy (@MostowyMich) 3 marca 2018

Do tych słów odniosła się w sobotę na Twitterze wicemarszałek Sejmu Beata Mazurek: "Jedna z posłanek opozycji mówi o JK ze to przestraszony starszy pan.Te chore wynurzenia nie są nawet zabawne.Partia której liderem jest Jarosław Kaczyński zmienia Polskę i naprawia lata zaniedbań;partia tej Pani balansuje na granicy progu i nie robi nic. Tyle w temacie" - napisała.

Jedna z posłanek opozycji mówi o JK ze to przestraszony starszy pan.Te chore wynurzenia nie są nawet zabawne.Partia której liderem jest Jarosław Kaczyński zmienia Polskę i naprawia lata zaniedbań;partia tej Pani balansuje na granicy progu i nie robi nic.Tyle w temacie.

— Beata Mazurek (@beatamk) 3 marca 2018

Z sondażu Instytutu Badań Społecznych i Rynkowych (IBRiS) przeprowadzonego 26 lutego br. wynika, że na PiS w najbliższych wyborach zagłosowałoby 40,6 proc. respondentów, na PO - 22,4 proc., na SLD - 7 proc., na Kukiz'15 - 6,7 proc., na PSL - 6,1 proc. Oddanie głosu na Nowoczesną zadeklarowało 3,6 proc. badanych, na Partię Razem 3,2 proc., a 1,2 proc. na Wolność. Jak wynika z badania, 9,1 proc. ankietowanych nie wie na kogo oddałoby głos. Pozostałe partie znalazły się poniżej progu wyborczego. Przedstawione przez IBRiS wyniki uwzględniają osoby niezdecydowane.