Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow oświadczył, że Kreml nie wyklucza spotkania prezydenta Władimira Putina z przywódcą USA Donaldem Trumpem w Wietnamie, gdzie w przyszłym tygodniu odbędzie się szczyt Wspólnoty Gospodarczej Azji i Pacyfiku (APEC).

- Nie wykluczamy możliwości przeprowadzenia takiego spotkania, rzeczywiście teraz trwają uzgodnienia - powiedział przedstawiciel Kremla na briefingu dla dziennikarzy.

Prezydencki rzecznik ocenił także, że "trudno przecenić" znaczenie, jakie dla spraw międzynarodowych mają spotkania przywódców Rosji i USA.

Reklama

Doroczne spotkanie liderów APEC odbędzie się w dniach 11-12 listopada w mieście Danang, w środkowym Wietnamie. Trump, który udaje się w piątek w podróż po Azji, powiedział w czwartek, że w jej trakcie może spotkać się z Putinem i wymienił Koreę Północną, Syrię i Ukrainę jako tematy rozmów.

Pierwsze i jak dotąd jedyne osobiste spotkanie obecnych prezydentów USA i Rosji odbyło się w lipcu w Hamburgu, w kuluarach szczytu G20. Trump i Putin odbyli też kilka rozmów telefonicznych.