Radziwiłł: Potrzebna skoordynowana podstawowa opieka zdrowotnaW podstawowej opiece zdrowotnej musimy doprowadzić do rozwiązań, które będą miały charakter skoordynowany - powiedział w środę w Sejmie minister zdrowia Konstanty Radziwiłł. Poinformował, że resort pracuje także nad zmianami w medycynie szkolnej - odrębnej od POZ.27 kwietnia 2016
MZ: Jędrzejczyk nie jest już Prezesem NFZ. Odwołany także jeden z zastępcówPowodem odwołania Tadeusza Jędrzejczyka z funkcji prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia jest "utrata zaufania w związku z kłopotami w zarządzaniu Funduszem" - poinformował w piątek minister zdrowia Konstanty Radziwiłł. Stanowisko stracił także jeden z zastępców prezesa - Zbigniew Teter.11 marca 2016
Radziwiłł: Wycena świadczeń medycznych musi ulec zmianieDo końca tego roku powstanie plan, który stwarza szanse na poprawę sytuacji finansowej w publicznej służbie zdrowia. To deklaracja ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła. Podstawę tego planu stanowi przeorganizowanie koszyka gwarantowanych świadczeń medycznych, sporządzenie mapy potrzeb medycznych i dekomercjalizacja placówek służby zdrowia.27 lutego 2016
Radziwiłł: Darmowe leki dla seniorów dostępne od 1 wrześniaMinister zdrowia Konstanty Radziwiłł powiedział, że pierwszego września wejdzie w życie program darmowych leków dla seniorów.26 lutego 2016
Radziwiłł: Projekt likwidacji NFZ będzie gotowy w ciągu kilku miesięcyW ciągu 100 dni w ministerstwie zdrowia powołano kilkadziesiąt zespołów, które mają zmienić polską służbę zdrowia - powiedział IAR szef resortu Konstanty Radziwiłł. Wszystkie propozycje są dyskutowane, bo kształtowanie polityki zdrowotnej musi opierać się na dialogu z ekspertami, środowiskiem medycznym i pacjentami - dodał minister. Takim flagowym zespołem jest ten, który pracuje nad zmianami systemowymi, czyli odejściem od ubezpieczenia, które jednym gwarantuje dostęp do publicznej służby zdrowia, a drugim nie, na rzecz uprawnienia do świadczeń wszystkich obywateli.26 lutego 2016
Radziwiłł: Refundowane będą także droższe lekiZgodnie z projektem przygotowanym przez resort zdrowia prawo do bezpłatnych leków znajdujących się na wykazie ogłaszanym przez ministra zdrowia (tzw. liście "S"), będzie miał każdy, kto ukończył 75. rok życia, bez względu na status materialny. Projekt został już przyjęty przez rząd, czeka na rozpatrzenie przez Sejm.22 lutego 2016
Radziwiłł obiecuje: Darmowe leki dla seniorów, zwiększenie liczby kształcących się lekarzy, likwidację NFZDarmowe leki dla seniorów i lepsze działanie systemu opieki zdrowotnej. To priorytety nowego ministra zdrowia. Konstanty Radziwiłł powiedział na konferencji prasowej., że jest już prawie gotowy projekt ustawy o darmowych lekach dla osób powyżej 75 roku życia. Obejmie ona wszystkie osoby starsze. Za darmo będzie można otrzymywać tylko leki z listy ogłaszanej przez Ministerstwo Zdrowia, przepisane przez lekarza rodzinnego. Minister powiedział, że na liście znajdą się przede wszystkim leki tanie i przeznaczone głównie dla starszych ludzi. 03 grudnia 2015
Koniec z programem in vitro. Radziwiłł: Zostanie zastąpiony innymRządowy program pozaustrojowego zapłodnienia metodą in vitro będzie funkcjonował do czerwca 2016. Obowiązujące obecnie rozporządzenie przewiduje jego finansowanie do połowy przyszłego roku. 02 grudnia 2015
Radziwiłł: najpilniejszym projekt to informatyzacja służby zdrowiaNajpilniejszym zadaniem resortu zdrowia jest zmiana projektu informatyzacji w służbie zdrowia. Trzeba zamknąć prace na obecnym etapie, by nie zwracać wykorzystanych unijnych dotacji w kwocie pół miliarda złotych. Informował o tym minister zdrowia podczas sejmowej komisji. 02 grudnia 2015
Minister zdrowia zapowiada stopniową likwidację NFZPrzejście od finansowania ubezpieczeniowego do budżetowego i stopniową likwidację Narodowego Funduszu Zdrowia - zapowiada minister zdrowia. Konstanty Radziwiłł przedstawił podczas sejmowej komisji kierunki działań w służbie zdrowia. To pierwsze szczegółowe publiczne przedstawienie przez ministra planowanych zmian w resorcie. 01 grudnia 2015