Minister zdrowia zapowiada likwidację „kominów płacowych” w ochronie zdrowiaMinister zdrowia Jolanta Sobierańska-Grenda zapowiedziała działania zmierzające do ograniczenia tzw. „kominów płacowych” w ochronie zdrowia. Jak podkreśliła, konieczne jest wypracowanie dialogu, który umożliwi wprowadzenie takich zmian. Dodała również, że rzeczywiste wynagrodzenia medyków ma pomóc ustalać ustawa przewidująca weryfikację danych płacowych z wykorzystaniem numeru PESEL.oprac. Łukasz Dobrzyński•25 czerwca 2026