14,4 mld zł kosztów i „białe plamy” internetu. Branża bije na alarm po nowelizacji KSCNowelizacja ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa czeka na decyzję Prezydenta RP. Krajowa Izby Komunikacji Ethernetowej (KIKE) alarmuje w swoim raporcie, że zawarte w niej regulacje dotyczące dostawców wysokiego ryzyka niosą ze sobą koszt wymiany sprzętu sięgający aż 14,4 mld zł netto. Przedstawiciele branży twierdzą, że dla rzeszy polskich operatorów może to być ciężar nie do udźwignięcia, co odczują również ich klienci, narażeni na potencjalny wzrost cen internetu.Michał Perzyński•06 lutego 2026
Branża telekomunikacyjna apeluje o ustawy i pieniądze. Chce m.in. odblokowania pieniędzy z KPO i FERCO implementację zaległych i bieżących regulacji unijnych, konsultacje z rynkiem i ograniczenie obowiązków publicznych do niezbędnego minimum zwrócili się do wicepremiera i ministra cyfryzacji Krzysztofa Gawkowskiego przedsiębiorcy telekomunikacyjni. Na pierwszym miejscu listy postulatów wymienili odblokowanie środków z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO) oraz z Funduszy Europejskich na Rozwój Cyfrowy (FERC).Elżbieta Rutkowska•20 grudnia 2023
Nowelizacja ustawy o KSC. Prezes KIKE wystosował apel do ministra cyfryzacji: „Wszyscy są wobec prawa równi”KIKE apeluje o zmianę projektu nowelizacji ustawy KSC w zakresie różnicowania firm, jakie mogą wziąć udział w postępowaniu w sprawie uznania podmiotu za dostawcę wysokiego ryzyka.Tomasz Jurczak•05 kwietnia 2022