18 osób zostało rannych w wypadku autobusu relacji Warszawa-Odessa, do jakiego doszło we wtorek w obwodzie chmielnickim na zachodzie Ukrainy - informuje portal Suspilne. Trzy osoby trafiły na oddział intensywnej terapii.

Rannych z różnymi obrażeniami przetransportowano do szpitala w Wołoczyskach. Dyrektor placówki Wiktor Czubar przekazał portalowi Suspilne, że trzech poszkodowanych przebywa na oddziale intensywnej terapii. Ich stan ocenia się jako średnio ciężki. Dyrektor zapewnił, że stan pacjentów stabilizuje się.

Do szpitala trafiło dwoje dzieci w wieku 9 i 14 lat. Ich stan jest zadowalający - podkreślił Czubar.

Wcześniej policja obwodu chmielnickiego podała, że w pobliżu miejscowości Wołoczyska w obwodzie chmielnickim doszło do wypadku autobusu relacji Warszawa-Odessa. Jak przekazano, w pojeździe podróżowało 25 osób, w tym dwoje dzieci. Suspilne napisało, że w autobusie było 25 pasażerów i dwóch kierowców.

Wstępnie ustalono, że kierowca stracił panowanie nad autobusem i zjechał do rowu, a następnie pojazd przewrócił się na bok.

Na zdjęciu zamieszczonym przez ukraińskich funkcjonariuszy widać autobus przewoźnika FlixBus, który uległ wypadkowi w trudnych warunkach pogodowych. Zachodnią część Ukrainy, w tym obwód chmielnicki, nawiedziły we wtorek opady śniegu. (PAP)