Grecja oświadczyła w poniedziałek, że dzieci w wieku 12-15 lat mogą być szczepione przeciwko COVID-19 szczepionkami Pfizer / BioNTech i Moderna, rozszerzając szczepienia nastolatków, które rozpoczęły się w tym miesiącu w odpowiedzi na wzrost zakażeń.

Szefowa greckiego komitetu ds. szczepień, Maria Theodoridou, powiedziała, że włączenie młodszych nastolatków do programu szczepień pomoże chronić bezbronną młodzież i ich krewnych oraz przygotować drogę powrotu do szkoły we wrześniu.

Grecja, kraj liczący 11 milionów ludzi, podał do tej pory ponad 10,2 miliona pierwszych dawek szczepionki. Według Mariosa Themistokleousa, sekretarza generalnego odpowiedzialnego za szczepienia, około 46,8 proc. populacji jest w pełni zaszczepiona.

W celu zachęcenia większej liczby osób do zaszczepienia się rząd zaoferował zachęty, w tym gotówkę i bezpłatny internet dla młodzieży, planując zaszczepienie do jesieni 70 proc. mieszkańców.

Grecja odnotowała w poniedziałek 2070 nowych infekcji COVID-19 i pięć zgonów. Od początku pandemii odnotowano 477 975 przypadków zakażeń koronwirusem i 12 903 zgony na COVID-19.