"Dzisiaj widzę się z szefostwem Krajowej Administracji Skarbowej. Poprosiłem o taki dokładny raport o sytuacji na granicy polsko-ukraińskiej, z tego co się tam dzieje w tej chwili" - powiedział Domański w środę 21 lutego, w Programie 1 Polskiego Radia. Dodał, że jest "w stałym kontakcie" z ministrem rolnictwa Czesławem Siekierskim oraz wiceministrem rolnictwa Michałem Kołodziejczakiem "w kontekście oczywiście protestu rolników".

"Chcę mieć bardzo dokładną informację odnośnie sytuacji na granicy i działań, które są podejmowane przez naszych celników" - powiedział szef MF.

Jak dodał, chce się dowiedzieć m.in. tego, jak przebiegają kontrolę, "jak duży mamy odsetek prób nielegalnego wwozu produktów do Polski i jakie działania planuje podjąć Krajowa Administracja Skarbowa, aby usprawnić sytuację".

Protesty rolników

Od kilku dni na przejściach drogowych z Ukrainą w województwie lubelskim i podkarpackim trwają protesty rolników, które polegają na czasowym blokowaniu ruchu. Zgromadzeni sprzeciwiają się wprowadzaniu unijnego Zielonego Ładu i napływowi towarów z Ukrainy.