Jestem pewna, że w najbliższych miesiącach Sejm i Senat będą intensywnie pracować; priorytetową sprawą jest budżet - wskazała marszałek Senatu Małgorzata Kidawa-Błońska. Zapewniła też, że "wkrótce Polacy zaczną korzystać ze środków z KPO".

Priorytetowe sprawy

Marszałek Senatu była pytana o priorytetowe sprawy, którymi przyszły rząd zajmie się w pierwszej kolejności. Odpowiedziała.

"Na pewno priorytetową sprawą jest budżet. O wielu pilnych zmianach mówił już Donald Tusk i na pewno powie o tym w swoim expose: przywracanie praworządności, zapewnienie Polakom bezpieczeństwa, nowoczesna i wolna od polityki edukacja - to podstawowe kwestie" - wskazała Kidawa-Błońska.

Należy nie marnować czasu

Dodała, że jest wiele spraw, które należy zacząć procedować równocześnie, by nie marnować czasu.

"Dlatego jestem pewna, że w najbliższych miesiącach Sejm i Senat będą intensywnie pracować - jest dużo do naprawienia i wyjaśnienia, a trzeba to zrobić, by móc zacząć budować dobrą przyszłość Polski" - zaznaczyła marszałek Senatu.

Pytana, czy Donald Tusk będzie dobrym premierem, odparła, że nie ma co do tego żadnych wątpliwości. "To najwłaściwsza osoba na ten trudny czas" - oceniła.

Pieniądze z KPO

Marszałek Senatu była też pytana o szanse na pieniądze z KPO. "Zwycięstwo opozycji demokratycznej Europa przyjęła z przekonaniem, że odzyskała partnera do rozmów. Zaczynamy nowy etap w relacjach z Europą, a właściwie wracamy do głównego stołu decyzyjnego, przy którym głos Polski się liczy. Zapewniam, że wkrótce Polacy zaczną korzystać ze środków z KPO" - podkreśliła Kidawa-Błońska.