Władze państwowe nie pozwolą, aby doszło do jakiegokolwiek fałszowania wyborów - powiedział w środę szef MSWiA Mariusz Kamiński w Polskim Radiu 24. "Każdy wynik, jaki wyborcy wydadzą, ma być uszanowany przez wszystkich" - dodał.

Szef MSWiA został m.in. zapytany o to, czy Polska oraz polskie służby są przygotowane na próby destabilizacji sytuacji społecznej po wyborach parlamentarnych. "Absolutnie tak. Zarówno przed wyborami, jak i po wyborach. Do żadnych fałszerstw nie dopuścimy" - podkreślił.

Przypomniał, że "komisje wyborcze orgaznizowane są na poziomie samorządów, a w wielu samorządach, zwłaszcza w dużych miastach, przewagę ma opozycja". "Nie wiem, do kogo są kierowane te uwagi o rzekomej możliwości sfałszowania wyborów" – dodał.

"Na pewno władze państwowe nie pozwolą, aby doszło do jakiegokolwiek fałszowania wyborów. Jeżeli komuś takie myśli przechodzą do głowy, to gdyby je realizował, poniesie bardzo twarde konsekwencje" – zaznaczył Kamiński.

Podkreślił również, że "w Polsce są wolne wybory, nasi obywatele wypowiedzą się w sposób swobodny". "My to zapewnimy. Wszystkie działania naszych służb dotyczą właśnie tego, żeby było można w sposób swobodny wyrażać swoje poglądy, i tak też zabiegać o głosy wyborców" - zaznaczył. "Każdy wynik, jaki wyborcy wydadzą, ma być uszanowany przez wszystkich" - zaznaczył.(PAP)

Autorka: Anna Kruszyńska

akr/ mhr/