Temperatura wody w Jeziorze Solińskim w Polańczyku w Bieszczadach w czwartek przed południem wynosiła 20-21 stopni Celsjusza.

Jak zaznaczył koordynator bieszczadzkiego WOPR Jacek Ukleja, "od dwóch dni notujemy bardzo duży ruch turystyczny". "Sporo ludzi wypoczywa na plażach i na kąpieliskach. Obserwujemy wiele jednostek pływających" – mówił PAP koordynator.

Rano temperatura powietrza w Polańczyku wynosiła 26 stopni Celsjusza. "W ciągu dnia będzie rosła. Podejrzewamy, że na pewno wzrośnie do 30 stopni" – powiedział Ukleja.

Zalecamy – dodał – "osobom odwiedzającym nasze plaże i kąpieliska, żeby pamiętali o nakryciach głowy, napojach, czy kremach do opalania".

Podczas wakacji 25 ratowników Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego czuwa nad bezpieczeństwem wypoczywających nad Jeziorem Solińskim. Zabezpieczane są kąpieliska Cypel i Patelnia w Polańczyku oraz Biała Flota w Solinie i Zielona " - poinformował.

Dodatkowo monitorowany jest cały obszar Jeziora Solińskiego. "Nad bezpieczeństwem czuwa zespół ratownictwa medycznego na karetce wodnej i zespół ratowników WOPR na łodzi ratunkowej" – wyjaśnił Ukleja.(PAP)

Autor: Alfred Kyc

kyc/ ok/