"W całej Polsce w szpitalach i przychodniach trwają szczepienia żołnierzy Wojska Polskiego przeciwko koronawirusowi. Dziś w Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie razem ze swoimi żołnierzami szczepiła się kadra dowódcza Sił Zbrojnych" – napisał resort na Twitterze.

Na zamieszczonych na zdjęciach są szef Sztabu Generalnego WP gen. Rajmund Andrzejczak, dowódca generalny rodzajów sił zbrojnych gen. Jarosław Mika, dowódca operacyjny RSZ gen. broni Tomasz Piotrowski i dowódca WOT gen. dyw. Wiesław Kukuła.

Szczepienia żołnierzy rozpoczęły się przed tygodniem. Szczepią się także żołnierze na misjach za granicą. W środę rozpoczęły się szczepienia w Polskim Kontyngencie Wojskowym w Kosowie; we wtorek preparat podawano żołnierzom służącym w misji EUFOR w Bośni i Hercegowinie.

Reklama

Resort przypomniał, że wojsko wspiera cywilną służbę zdrowia w działaniach przeciw pandemii koronawirusa: Pobierają ok. 20 tys. wymazów dziennie, pomagają w 600 szpitalach, ponad 100 sanepidach i 19 szpitalach tymczasowych. 700 żołnierzy wspiera policję w kontroli przestrzegania kwarantanny.