Wiceminister Sprawiedliwości Michał Woś oraz poseł Jan Kanthak złożyli w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie pisemne zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa w związku z wątpliwościami dot. organizacji szczepień przeciw COVID-19 nadzorowanych przez WUM.

Jak poinformowała PAP w poniedziałek prok. Aleksandra Skrzyniarz, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie, do prokuratury wpłynęło pisemne zawiadomienie Wiceministra Sprawiedliwości Michała Wosia oraz Posła na Sejm RP Jana Kanthaka o podejrzeniu popełnienia dwóch przestępstw.

"Chodzi o niedopełnienie obowiązków wyrażające się w niewłaściwym nadzorze nad funkcjonowaniem CM WUM Sp. z o.o., co doprowadziło do licznych nieprawidłowości w organizacji szczepień przeciwko COVID-19, czym działano na szkodę interesu publicznego" - opisała prok. Skrzyniarz.

Drugi czyn polegać ma "poświadczeniu nieprawdy w dokumentacji sporządzanej przez pracowników Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego co do okoliczności mającej znaczenie prawne, a polegającego na rejestracji jako personelu niemedycznego zatrudnionego w szpitalu WUM ustalonych osób, niespełniających kryterium tzw. Grupy 0" - dodała rzeczniczka prokuratury. Jak przekazała prok. Skrzyniarz, w sprawie prowadzone są obecnie czynności sprawdzające.