Walka o legalizację medycznej marihuany w Polsce ciągle trwa. Pomimo zapewnień, ze strony rządu o tym, że dostęp do leczenia będzie ułatwiony, okazuje się, że PiS znów zmienił zdanie. W dniu dzisiejszym po raz kolejny, bez podania przyczyny, została odwołana podkomisja zdrowia ws. leczniczej marihuany.

Podczas briefingu w Sejmie poseł Kukiz’15 Piotr Liroy-Marzec mówił – Ostatnio wydawało się nam, że jesteśmy już blisko sukcesu. Odbyły się komisje i podkomisje, a dziś dowiedziałem się, że oficjalne stanowisku jest takie, że w Polsce nie będzie upraw marihuany hodowanej do celów medycznych. To skandal i działanie na szkodę obywateli. Przepraszam, że krzyczę, ale krzyczę w imieniu chorych i umierających. Krzyczę w imieniu tych, którzy nie mogą z nami dziś być.

Marihuana może pomóc w leczeniu padaczki czy guzów mózgu. Stosowana jest w medycynie w Niemczech, Francji, Holandii. Gdyby w życie weszła ustawa proponowana przez Kukiz’15, Polacy mogliby korzystać z niezbędnego im leczenia na takich samych zasadach jak inni obywatele Unii Europejskiej. – Minister Zdrowia od samego początku próbuje zniszczyć ten projekt. Wzywam Was i Wasze sumienia, abyśmy porozmawiali. Mówię to w imieniu chorych i umierających, których traktujecie jak śmieci – mówił poseł Liroy-Marzec.