Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz skomentował w Rzeszowie politykę Prawa i Sprawiedliwości.

Polityk PSL-u skrytykował między innymi brak odniesienia do eksportu polskiej żywności w sejmowym expose ministra spraw zagranicznych, a także apele polityków PiS-u, aby osoby zamożne nie korzystały z 500 złotych na dziecko. Kosiniak-Kamysz powiedział, że jeśli partia rządząca uważa, iż program 500+ powinien być ograniczony, to powinna mieć odwagę zapisać to w ustawie. "Jeśli rząd nie korzysta z prawa, to jest to oszukiwanie wyborców" - powiedział przywódca ludowców.

Kosiniak-Kamysz przedstawił też pomysł swojej partii na rozwiązanie kryzysu emigracyjnego. Powiedział, że należy przyjąć kobiety i dzieci z Bliskiego Wschodu, a mężczyzn przeszkolić, uzbroić i dać szansę walki o wolność ich państw.

Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz uczestniczy w Rzeszowie w spotkaniu noworocznym z członkami partii. Jego tematem jest podsumowanie minionego roku oraz plany na rok bieżący.