Pielęgniarki zakończyły protest w Sejmie

25.03.2011, 13:44; Aktualizacja: 25.03.2011, 16:29

Pielęgniarki z OZZPiP zakończyły prowadzony od dziewięciu dni protest w Sejmie. O godz. 15 udają się na spotkanie z prezydentową Anną Komorowską - poinformowała przewodnicząca związku Dorota Gardias.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (9)

  • piguła(2011-03-25 14:55) Zgłoś naruszenie 00

    Żyjemy w wolnym kraju i pielęgniarki powinny mieć możliwość wyboru formy zatrudnienia. Przyzwyczajone są do wygody, bo według kodeksu pracy pracownika zatrudnionego na czas nieokreślony praktycznie nie da się zwolnić. Do tego te "Związkowe" boją się, że stracą poparcie, bo przecież spora część pielęgniarek pójdzie na kontrakty więc nie będzie miała statusu pracownika i związki zawodowe mogą się stać niepotrzebne.

    Na kontraktach wszyscy skorzystamy, bo pielęgniarki otwierają własną działalność (jak dziś ponad 90% lekarzy), dostają lepszą kasę a za to płacą mniejszy ZUS. I płacą same a szpital nie jest już płatnikiem. Jest to sposób na ratowanie służby zdrowia i przeznaczanie pieniędzy z naszych składek na lepszy sprzęt a nie składki do ZUS za pielęgniarki.

    Ale jak się traci stołki to się walczy. Zwróćcie uwagę, że tak naprawdę przeciwne zmianom są stare pielęgniary, które sie po prostu boją nowego. Młode i zdolne pielęgniarki tylko na tym skorzystają.

    Socjalistyczna tłuszcza chce dyktować warunki.

    Odpowiedz
  • Piotr(2011-03-25 15:10) Zgłoś naruszenie 00

    hhahahha! Już widzę jak dyrektorzy przeznaczają pieniądze na sprzęt, który polskiej służbie zdrowia i tak nie jest tak zły. Jak jesteś taka biegła to powiedz mi co w sytuacji jak złamiesz sobie coś miesiąc po przejściu na kontrakt (powiedzmy pół roku razem z rehabilitacją-tak bywa po wypadkach kom.?) Albo co z młodymi dziewczynami, które będą chciały założyć rodzinę a nikt ich już nie będzie chciał zatrudnić na umowę o pracę? Gdzie możliwość urodzenia i wychowania dziecka?

    Odpowiedz
  • Ryszard(2011-03-25 15:53) Zgłoś naruszenie 00

    Przeczytałem tekst "piguły" i zmartwił mnie poziom takich ludzi - łamistrajków, kogoś, kto wbrew oczywistym faktom i zdrowemu rozsądkowi próbuje wmówić ludziom, że zatrudnienie na kontraktach jest dobre. Poza tym bezczelnie - jak to jest w stylu funkcjonariuszy Platformy - dąży do podziału tej grupy, mówiąc o "straceniu stołków", o tym, że tak chcą tylko starsze wiekiem pielęgniarki ( w domyśle: mniej wykształcone, zacofane, a nawet głupsze) i opowiadanie, że zaoszczędzone w ten sposób pieniądze dyrektorzy przeznaczą na zakup dodatkowego sprzętu. Bzdura i wredna , destrukcyjna propaganda. Podobnie z informacją, że pielęgniarki na umowie nie będzie można zwolnić. To właśnie kontrakty całkowicie uzależniają pielęgniarki i zmuszają je do przyjęcia dyktowanych warunków. To zrobi się przymus. Wpis "piguły" jest jednocześnie przykładem destrukcyjnej roboty
    ludzi, ktorzy za doraźne korzyści gotowi są sprzedać wszystkie wartości, łącznie ze zwykłą ludzką uczciwością.
    Nie widzę też sensu spotykanie sie z p. Komorowską, a któż to jest i jakie ma możliwości wpływu na zmianę decyzji - żadnych, a chodzi tylko o pokazanie "ludzkiej twarzy" ekipy rządzącej. Pani Komorowska bezczelnie uczestniczy w tej grze, licząc, że ludzie zapomną o "kaszalotach" - jak obraźliwie nazwał kobiety jej mąż -Bronisław i o innych wpadkach, których jest do "bulu". Podobnie bez sensu jest rozmowa z Pawlakiem, człowiekiem o pokrewnej z "pigułą" duszy, ktory gotowy jest poświęcić wiele w zamian za utrzymanie się przy władzy.

    Odpowiedz
  • Piguła(2011-03-25 16:14) Zgłoś naruszenie 00

    Możecie się nie zgadzać, ale jestem z lekarsko-pielęgniarskiej rodziny i nikit nie dramatyzuje z powodu możliwości zatrudnianiu na kontrakcie. Powiedzmy szczerze, ludzie powinni mieć wybór. Jeżeli ktoś uważa, że kontrakt mu się opłaca to się zatrudnia w tej formie. Nie widzę sensu utrzymywania przymusu zatrudnienia w ramach stosunku pracy.

    Wytłumaczcie mi więc, jakie są argumenty przemawiające przeciwko ROZSZERZENIU możliwości opcji zatrudnienia o kontrakt? Dlaczego wszyscy MUSZĄ być pracownikami? To, co proponują protestujące to zwykła demagogia i próba narzucenia swej woli innym. Ja się na to nie godzę i chcę pracować na kontrakcie.

    Odpowiedz
  • Olek do Ryszarda @ 3(2011-03-25 16:17) Zgłoś naruszenie 00

    Podzielam Twoja opinię. To dotyczy nie tylko "piguły". PO ma jeszcze wielu Pożytecznych Idiotów, bezmyślnie powielających propagandowe plujki profesora Niesiołowskiego. Niestety, do rozumu lemingów nic nie dociera, bo mają małe móżdżki. Bardzo małe.

    Odpowiedz
  • Ryszard(2011-03-25 17:37) Zgłoś naruszenie 00

    Droga "Piguło", nie będę niczego więcej tłumaczyć, bo to, co napisałem wyżej i co napisali inni, w zupełności wystarczy, zgodnie ze starym przysłowiem: mądrej głowie dość dwie słowie. Jeżeli nie zrozumiałaś, i nie dostrzegasz ogromnego niebezpieczeństwa całkowitego ubezwłasnowolnienia personelu medycznego, to bardzo mi przykro, nic się nie da zrobić. Rozpacz tylko ogarnia człowieka, gdy widzi takich łamistrajków, którzy pod pretekstem własnej wygody obracają w niwecz poświęcenie innych. Taka "pigułą" siedzi sobie w domu, najedzona, zadowolona, pisze na komputerze, a tam pielęgniarki głodowały. I taka - za przeproszeniem - "Piguła" mówi o demagogii i bezsensie zatrudnienia na podstawie umowy o pracę.

    Odpowiedz
  • Piguła(2011-03-25 19:02) Zgłoś naruszenie 00

    Nie mówię o bezsensie zatrudnienia na podstawie umowy o pracę a o możliwości wyboru. O ile się nie mylę Trybunał Konstytucyjny zakwestionował właśnie to, że nie dano pielęgniarkom wyboru co do możliwości zatrudnienia. Jeżeli komuś bardziej pasuje zatrudnienie na kontrakcie to powinien mieć wybór. Nie jestem żadną tubą PO, nie mam żadnych związków z tą partią, nie należę nawet do jej sympatyków, jeżeli już o tym mowa. Polityka mnie nie interesuje. Po prostu chcę mieć wybór jak każdy wolny człowiek w tym kraju. Zgadzam się, że jako pracownik mam poniekąd lepsze przywileje, urlopy, chorobowe itp. Ale to mój własny wybór, mam prawo do jego dokonania ze wszystkimi tego skutkami.
    Możecie mi wierzyć lub nie, ale nie wszystkie pielęgniarki popierały ten protest. Całe mnóstwo myśli tak jak ja.
    Czytajcie ze zrozumieniem, to Wy pokazujecie, że myślicie jak lemingi. Piszę od początku o tym, że powinniśmy mieć wybór i nikomu nie chcę narzucać pracy na kontrakcie. Kto woli umowę o pracę niech ma możliwość pracy, kto chce być na kontrakcie, niech na niego przejdzie.

    Odpowiedz
  • Olek do Piguły @ 1 i 7(2011-03-25 23:09) Zgłoś naruszenie 00

    Cytuję Ciebie: "Żyjemy w wolnym kraju i pielęgniarki powinny mieć możliwość wyboru formy zatrudnienia."
    Czy tę zasadę, jak najbardziej słuszną, bezwzględnie stosują dyrektorzy szpitali, czy tylko rżniesz głupa, jak Pani Minister?

    Odpowiedz
  • S.K Kraków(2011-03-28 12:06) Zgłoś naruszenie 00

    Obserwuję ten chory system opieki społecznej.Nasuwa mi sie jeden wniosek.Całą służbę sprywatyzować.Pielęgniarki protestują przeciw czemu ano właśnie boją się konkurencji ,nie bedzie czasu na kawki,herbaty bo dyrektor bedzie miał pole manewru nie podoba ci sie praca do domu zatrudnię ,pielęgniarkę kontraktową.Jest przerost administracji.Byłem w Szpitalu prywatnym w m.Grzawa .k Pszczyny,woj.śląskie szpital jak HOTEL ,czysto przyjemnie sale z łazienkami telewizorem 2,3 osobowe.Po zabiegu wizyta rotacyjna lekarza i pielęgniarki prawie co 2 godziny albo częściej .Ilość personelu dobrze wykwalifikowanego dostosowana do potrzeb nikt nie siedzi wszyscy pracują nikt nie oczekuje na wsparcie finansowe wręcz jest to tam zakazane.Właściciel szpitala nie może pozwolić sobie na prywatę.Szpital miał podpisany kontrakt z NFZ czyli miałem opiekę na najwyższym poziomie za darmo.Dlaczego tak protestują lekarze pielęgniarki ,lekarze przeciw prywatyzacji odpowiadam bo nie będzie można wykonywać usług prywatnych na państwowym sprzęcie ,brać nocnych dyżurów przez pielęgniarki za wielką opłatą.Prywaciarz sobie nie pozwoli na to , tylko będzie ich gnał do pracy.Nie pracujesz czyli jesteś nie potrzebna.Do zwolnienia.Powtarzam nie bójcie się prywatyzacji.Nie jestem związany z żadną opcją polityczną by mnie nie posądzano o stronniczość.

    Odpowiedz