O przypadkach zakażenia koronawirusem dwóch urzędniczek Kancelarii Senatu poinformował we wtorek portal Onet.pl.

Wicedyrektor CIS przekazała PAP, że "w ostatnim czasie u dwóch urzędniczek Kancelarii Senatu stwierdzono koronawirusa". "Sprawy te są wcześniejsze niż obecna sytuacja, w której się znajdujemy, i zostały załatwione zgodnie z wytycznymi sanepidu" - dodała.

Godzwon poinformowała, że w Senacie nie ma żadnych nowych zachorowań związanych ze spotkaniem z ubiegłego czwartku, którego gospodarzem był marszałek Senatu Tomasz Grodzki, a w którym uczestniczył także m.in. wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski (PSL-Kukiz'15). W poniedziałek Zgorzelski poinformował, że jest zakażony koronawirusem, a Grodzki poddał się samoizolacji.

Wicedyrektor CIS dopytywana, czy zaplanowane w tym tygodniu posiedzenia senackich komisji nie są zagrożone, powiedziała, że "żadna z komisji nie została dotychczas odwołana". "Senatorowie zgodnie z regulaminem Senatu mogą uczestniczyć zdalnie zarówno w posiedzeniu plenarnym jak i w posiedzeniu komisji" - zaznaczyła.

W tym tygodniu planowane są posiedzenia senackich komisji - m.in. ustawodawczej i rolnictwa ws. noweli o ochronie zwierząt.

W spotkaniu w ubiegły czwartek brali udział przedstawiciele ugrupowań tworzących większość senacką, a dotyczyło ono noweli ustawy o ochronie zwierząt. W spotkaniu uczestniczyli - oprócz Grodzkiego i Zgorzelskiego - m.in. posłowie: Władysław Kosiniak-Kamysz (PSL-Kukiz15), KO: Borys Budka, Marcin Kierwiński, wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska, Lewicy - wicemarszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty i Krzysztof Gawkowski, a także senatorowie należący do tych ugrupowań.

Prezes PSL poinformował we wtorek, że ma negatywny wynik testu na koronawirusa, jednak decyzją Głównego Inspektoratu Sanitarnego zostaje w domu na kwarantannie.

Także Czarzasty poinformował, że zrobił test na obecnośc koronawirusa i wynik jest ujemny. Dodał, że test ma zostać powtórzony. Polityk SLD odwołał wszystkie otwarte spotkania i poddał się samoizolacji. (PAP)

autorka: Iwona Pałczyńska