Według komunikatu do sobotniego popołudnia na terenie całego kraju potwierdzonych zostało łącznie 46 221 przypadków zakażenia.

Władze ministerstwa oświadczyły, że w związku z wątpliwościami co do statystyk w niektórych częściach kraju planują 14 lipca przeprowadzić aktualizację wszystkich zgonów oraz infekcji SARS-CoV-2.

Powyżej 300 zakażeń zanotowano w ciągu ostatniej doby także w Hiszpanii. Wprawdzie w sobotę ministerstwo zdrowia w Madrycie nie podało bilansu dobowego, ale z komunikatów służb medycznych wspólnot autonomicznych tego kraju wynika, że podczas minionych 24 godzin łączna liczba nowych infekcji była podobna jak w Portugalii.

Choć niemal w całej Hiszpanii występują ogniska zakażenia SARS-CoV-2, ale w kilku regionach, np. na Wyspach Kanaryjskich, podczas ostatnich dni notowanych było zaledwie kilka infekcji. Służby medyczne tego archipelagu ogłosiły, że od piątku potwierdzono tam tylko jedno zachorowanie, a ostatni zgon na Covid-19 miał miejsce 28 dni temu.

Z opublikowanych w piątek po południu danych resortu zdrowia Hiszpanii wynika, że w kraju tym zmarły 28 403 osoby, a zainfekowanych zostało 253 908. Pomiędzy czwartkiem a piątkiem potwierdzono 852 nowe zakażenia, czyli najwięcej podczas jednej doby od maja.

Z Lizbony Marcin Zatyka (PAP)