Najbardziej dumny jestem z rocznych urlopów rodzicielskich, Karty Dużej Rodziny i kosiniakowego; nie jestem jednak bezkrytyczny wobec tamtych ośmiu lat i wyciągnąłem z nich wnioski - napisał w niedzielę na Twitterze lider PSL i kandydat na prezydenta Władysław Kosiniak-Kamysz.

Była to odpowiedź na twitterowy wpis b. premiera Donalda Tuska: "Drogi Władku, masz pełne prawo do satysfakcji i dumy z naszych wspólnych ośmioletnich rządów".

"Donaldzie, najbardziej dumny jestem z rocznych urlopów rodzicielskich, Karty Dużej Rodziny i - wiadomo - kosiniakowego. Nie jestem jednak bezkrytyczny wobec tamtych 8 lat i wyciągnąłem z nich wnioski" - odpisał, również na Twitterze, Kosiniak-Kamysz.

Nawiązał w ten sposób do przyjętych w czasie, gdy zasiadał w rządzie koalicji PO-PSL rozwiązań, w tym wydłużenia urlopu rodzicielskiego z 26 do 52 tygodni (czyli roku) i wprowadzenia Karty Dużej Rodziny - systemu zniżek i dodatkowych uprawnień dla rodzin "3+", a także świadczenia rodzicielskiego, tzw. kosiniakowego.

Reklama