Od początku epidemii w Indonezji potwierdzono 29 521 zakażeń, a na Covid-19 zmarło 1770 ludzi. 9443 pacjentów uznano za wyleczonych - poinformowało w piątek ministerstwo zdrowia.

Władze stolicy kraju, Dżakarty, znoszą jednak kolejne wprowadzone wcześniej ograniczenia. Od piątku działa część komunikacji miejskiej, po raz pierwszy od dwóch miesięcy wierni mogli też zgromadzić się na modlitwach w meczetach, które jednak mogą przyjmować tylko ograniczoną liczbę ludzi, a przebywający w nich muszą nosić maseczki.

Łączna liczba infekcji SARS-CoV-2 wykrytych na Filipinach wynosi 20 626, a ich przyrost w ciągu ostatnich 24 godzin był najmniejszy od 23 maja - podał w piątek resort zdrowia. W tym drugim najciężej dotkniętym pandemią kraju regionu Azji Południowo-Wschodniej z powodu koronawirusa zmarło już 987 chorych, z czego trzech w ciągu ostatniej doby. 4330 osób wyzdrowiało.

W Singapurze odnotowano 261 nowych zakażeń, czyli prawie dwa razy mniej niż dobę wcześniej. Ministerstwo zdrowia tłumaczy to m.in. mniejszą liczbą przeprowadzonych testów. Bilans pandemii w tym państwie wynosi 37 183 infekcji i 24 zgony. W szpitalach przebywa 303 chorych, z czego czterech jest w stanie krytycznym; 24 209 pacjentów wyzdrowiało.

Władze medyczne Malezji informują o 19 nowych przypadkach zakażeń, ich łączna liczba wynosi 8266. Na Covid-19 zmarło tam 116 osób, w tym jedna w ciągu ostatniej doby.

Infekcję koronawirusem potwierdzono też u mieszkańca Tajlandii, który wrócił do kraju z Kuwejtu; to 3102. potwierdzone zakażenie w tym kraju - przekazało ministerstwo zdrowia. Podobnie jak w Wietnamie, epidemia w Tajlandii wydaje się już opanowana, w obu krajach od ponad miesiąca stwierdza się kilka nowych infekcji dziennie.(PAP)