W ciągu minionej doby liczba zgonów z powodu Covid-19 zwiększyła się w Portugalii o 17, do 60 przypadków - podał w czwartek po południu rząd premiera Antonia Costy.

Z informacji przekazanych przez władze wynika, że pomiędzy środowym a czwartkowym popołudniem w Portugalii wzrosła też liczba infekcji koronawirusem – o 549 przypadków do 3500.

Według służb sanitarnych najwięcej pacjentów zakażonych koronawirusem zmarło dotychczas na północy kraju – 28. Region też przeważa również pod względem liczby infekcji – 1858.

Szacunki ministerstwa zdrowia Portugalii dotyczące liczby zakażeń podważyły w czwartek władze miasta Ovar, objętego od ponad tygodnia ścisłą kwarantanną. Burmistrz Salvador Malheiro powiedział dziennikowi “Publico”, że oficjalne dane resortu nie uwzględniają “licznych zachorowań” w jego gminie.

Tymczasem w czwartek po południu rząd Portugalii ogłosił, że w związku z nasilającą się w kraju epidemią i spodziewanym kryzysem gospodarczym wprowadzone zostaną przepisy wydłużające termin spłaty kredytów o sześć miesięcy.

“Nowa regulacja będzie dotyczyła zarówno podmiotów gospodarczych, jak i rodzin, które ucierpiały w wyniku epidemii” - powiedział podczas konferencji w Lizbonie portugalski minister gospodarki i cyfryzacji Pedro Siza Vieira.