U trzech kolejnych osób w regionie odnotowano obecność koronawirusa; w sumie w regionie w szpitalu bądź kwarantannie przebywa dziewięć zakażonych osób, stan większości z nich jest dobry – poinformował PAP Tomasz Stube z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu.

Do tej pory zakażenie wirusem SARS-Cov-2 stwierdzono w regionie u dziesięciu osób, jedna osoba zmarła.

Tomasz Stube podał w poniedziałek, że koronawirusa potwierdzono u kobiety i mężczyzny z powiatu poznańskiego oraz u mężczyzny z powiatu krotoszyńskiego.

"Pierwsza z trzech osób to kobieta w średnim wieku z powiatu poznańskiego. W dobrym stanie zdrowia przebywa obecnie w domu na kwarantannie. Miała kontakt z osobą zakażoną koronawirusem. Druga osoba to mężczyzna również w średnim wieku, mieszkaniec powiatu poznańskiego. W stanie zdrowia dobrym jest obecnie pod opieką lekarzy ze szpitala zakaźnego w Poznaniu" - powiedział Stube.

Trzecią osobą jest mężczyzna w podeszłym wieku z powiatu krotoszyńskiego. "Został hospitalizowany w szpitalu zakaźnym w Kaliszu. Miał kontakt z osobą, która przybyła z kraju transmisji koronawirusa. Lekarze określają stan pacjenta na średnio dobry" - powiedział.

W niedzielę wieczorem Stube podawał, że w regionie hospitalizowanych jest 65 osób, objętych kwarantanną jest 370 osób, a 1506 pozostaje w nadzorze epidemiologicznym.

Do tej pory zakażenie wirusem SARS-Cov-2 potwierdzono u dziesięciorga mieszkańców regionu. W miniony czwartek w szpitalu miejskim w Poznaniu zmarła 57-letnia pacjentka. Była pierwszą osobą w Wielkopolsce, u której potwierdzono zakażenie koronawirusem; była to także pierwsza ofiara śmiertelna SARS-Cov-2 w kraju.

Drugi przypadek na terenie regionu potwierdzono w minioną środę u 25-letniej kobiety. Osoba ta pochodzi z najbliższego otoczenia 57-latki. Kolejne trzy przypadki potwierdzono w czwartek, a w piątek i sobotę następne dwa. W poniedziałek resort zdrowia poinformował o następnych trzech przypadkach w regionie.