W najbliższych tygodniach prawdopodobna jest zmiana kandydata PO na prezydenta - napisał w niedzielę na Twitterze szef klubu PiS, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki. W jego ocenie Małgorzata Kidawa-Błońska popełnia sporo błędów.

"Poziom opozycyjnych banałów, które wygłasza Małgorzata Kidawa-Błońska jest tak żenujący, a liczba popełnianych błędów tak duża, że w najbliższych tygodniach jest prawdopodobna zmiana kandydata PO na prezydenta" - napisał na Twitterze szef klubu PiS, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki.

Start w wyścigu prezydenckim zapowiedzieli oprócz Kidawy-Błońskiej m.in. także prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, lider Wiosny Robert Biedroń (ma być wspólnym kandydatem także Lewicy Razem i SLD) i publicysta Szymon Hołownia. Kandydatem Konfederacji na prezydenta jest z kolei Krzysztof Bosak.

Z kalendarza wyborczego wynika, że marszałek Elżbieta Witek powinna ogłosić datę wyborów prezydenckich najpóźniej 6 lutego; może wybrać jedną z niedziel maja: 3, 10, 17. Kampania wyborcza ruszy oficjalne dopiero po zarządzeniu wyborów.

Reklama