Wszyscy jesteśmy z Małgorzatą Kidawa-Błońską, wszyscy ją wspieramy, zrobimy wszystko, żeby wygrała przyszłoroczne wybory prezydenckie - powiedział po zakończeniu sobotnich obrad Konwencji Krajowej PO, lider tej partii Grzegorz Schetyna.

Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska wygrała prawybory prezydenckie w PO i to ona będzie kandydatką ugrupowania na prezydenta. Głosowało na nią 345 delegatów sobotniej konwencji; jej kontrkandydata, prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka poparło 125 działaczy Platformy.

Lider PO Grzegorz Schetyna zadeklarował wsparcie dla kandydatki na prezydenta. "Wszyscy jesteśmy z Małgorzatą, wszyscy ja wspieramy, zrobimy wszystko, żeby wygrała wybory prezydenckie w maju" - powiedział Schetyna dziennikarzom.

Wyraził też nadzieję, że Kidawa-Błońska zostanie w pierwszej turze wyborów kandydatką całej Koalicji Obywatelskiej (PO, Nowoczesna, Inicjatywa Polska i Zieloni), a w drugiej - całej opozycji. "Nie ma takich polityków, którzy mogliby zrobić to lepiej niż Małgorzata Kidawa-Błońska" - podkreślił szef Platformy.

Lider PO nie chciał zdradzić na kogo oddał w sobotę swój głos. "Na Platformę Obywatelską" - powiedział, zapytany o sobotnie głosowanie.