Krystyna Danilecka-Wojewódzka, startująca z KWW Krystyny Danileckiej-Wojewódzkiej i Roberta Biedronia wygrała w pierwszej turze wyborów na prezydenta Słupska.

Krystyna Danilecka-Wojewódzka ma 65 lat. Po ukończeniu Liceum Ekonomicznego w Słupsku wybrała studia filologii polskiej na Uniwersytecie Gdańskim. W 1977 r. rozpoczęła pracę jako nauczycielka języka polskiego w I LO w Słupsku. Przez kilka lat łączyła ją z funkcją rzecznika prasowego prezydenta Słupska oraz pracą w wydziale kultury w urzędzie wojewódzkim.

W 1993 r. została wicedyrektorką I LO w Słupsku, a cztery lata później – dyrektorką. To stanowisko zajmowała do 2006 r. Potem była wiceprezesem firmy transportowej.

Danilecka-Wojewódzka była słupską radną pięciu kadencji, wiceprzewodniczącą rady, przewodniczącą komisji kultury oraz komisji edukacji. W 2014 r., przed wygaśnięciem kadencji samorządowej, zrezygnowała z mandatu radnej.

W kadencji 2014-2018, gdy prezydenturę Słupska objął Robert Biedroń, została wiceprezydentem, odpowiadającą za koordynowanie działaniami w zakresie edukacji, kultury i sportu, zdrowia i opieki społecznej, polityki mieszkaniowej i remontów dróg.

Biedroń, rezygnując ze starań o reelekcję, swoje poparcie przekazał Danileckiej-Wojewódzkiej, z którą utworzył komitet wyborczy wyborców.

Największą pasją Danileckiej-Wojewódzkiej jest Słupsk. Jest na niemal każdym spektaklu czy innym wydarzeniu kulturalnym organizowanym w mieście. Lubi dobrą książkę i psy labradory.