Do zdarzenia doszło w niedzielę wieczorem na ulicy nad Brzegiem w Bulowicach niedaleko Kęt (Małopolskie). 13-letni mieszkaniec Bulowic został przewieziony do szpitala na badania, gdzie stwierdzono u niego stłuczenia ciała – poinformował w poniedziałek rzecznik prasowy małopolskiej policji Sebastian Gleń.

Kierowca samochodu marki Ford Focus potrącił jednego z trzech jadących na rowerach nastolatków, a następnie, nie udzielając mu pomocy, odjechał z miejsca zdarzenia.

Odjeżdżając kierowca zgubił przednią tablicę rejestracyjną pojazdu. Po sprawdzeniu numerów rejestracyjnych ustalono, że właścicielem pojazd jest 31-letni mieszkaniec Andrychowa. Policjanci ustalili również, że mężczyzna czasowo przebywał na terenie Kęt.

W poniedziałek policjanci odnaleźli na ulicy Olszyny w Bulowicach samochód marki Ford Focus z uszkodzoną przednią karoserią oraz pozbawiony przedniej tablicy rejestracyjnej. Pojazd został zabezpieczony w celu przeprowadzenia oględzin i zabezpieczenia śladów.

Podejrzany o potrącenie 31-latek został zatrzymany w chwilę po tym, jak wrócił do mieszkania w Kętach. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości nie wykazało alkoholu w organizmie mężczyzny. Za popełnione wykroczenia grozi mu kara 30 dni aresztu, 5 tys. zł grzywny oraz trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów.(PAP)

autor: Beata Kołodziej

edytor: Paweł Krajewski