Prezydent Rosji Władimir Putin i kanclerz Niemiec Angela Merkel przeprowadzą w piątek 18 maja rozmowy w Soczi, na południu Rosji - poinformował w poniedziałek doradca Putina Jurij Uszakow. Według agencji TASS wizytę Merkel w Soczi potwierdzono też w Berlinie.

Uszakow powiedział w poniedziałek rosyjskim mediom, że Merkel złoży w Soczi wizytę roboczą. Doradca Putina mówił o tym, zapowiadając spotkania prezydenta Rosji z zagranicznymi politykami w najbliższych miesiącach. Putin został w poniedziałek zaprzysiężony na kolejną kadencję prezydencką.

Agencja TASS podała, iż przedstawiciel rządu Niemiec potwierdził wizytę Merkel w Soczi 18 maja. Zastrzegł przy tym, iż dalsze informacje na temat wizyty kanclerz zostaną opublikowane w późniejszym terminie.

Jak przekazał Uszakow, Putin złoży 5 czerwca wizytę w Austrii. Wcześniej, pod koniec maja gośćmi Międzynarodowego Forum Ekonomicznego w Petersburgu będą prezydent Francji Emmanuel Macron i premier Japonii Shinzo Abe. W pierwszej dekadzie czerwca prezydent Rosji uda się do Chin na szczyt Szanghajskiej Organizacji Współpracy. Ponadto trwa uzgadnianie daty szczytu Państwa Związkowego, tworzonego przez Rosję i Białoruś.