Mam nadzieję, że współpraca polsko-niemiecka "na bazie pomysłów biznesowych" będzie jeszcze bardziej zacieśniana - oświadczyła w poniedziałek w Hanowerze premier Beata Szydło. Życzę tego sobie jako premier rządu, życzę tego polskiej gospodarce - dodała.

"W programie gospodarczym, który realizuje w tej chwili polski rząd niezwykle ważne znaczenie ma gospodarka połączona z nowoczesnymi badaniami naukowymi, rozwojem, nowoczesnymi technologiami, cyfryzacją. To jest przyszłość" - powiedziała Szydło na briefingu prasowym, na którym obecna była też kanclerz Niemiec Angela Merkel.

Premier wyraziła satysfakcję, że na targach w Hanowerze jest tak wielu młodych ludzi, "którzy z zapałem pracują nad owymi wynalazkami, projektami". "Chcę wszystkim państwu pogratulować i podziękować. Mam nadzieję, że te kilka dni spędzone tutaj wspólnie w Hanowerze spowodują, że w przyszłym roku na targach hanowerskich będzie jeszcze więcej wydawców z jeszcze bardziej fantastycznymi projektami" - powiedziała Szydło.

"Przede wszystkim życzę, aby spotkania biznesowe spowodowały, że będzie nawiązywana tutaj dobra współpraca. Życzę tego sobie również jako premier polskiego rządu, życzę tego polskiej gospodarce. Mam nadzieję, że dzięki temu spotkaniu na bazie pomysłów biznesowych będzie jeszcze bardziej zacieśniana nasza współpraca pomiędzy Polską a Niemcami" - kontynuowała premier.