„To było poukładanie politycznej rzeczywistości i uporządkowanie jej w taki sposób, w jaki powinna funkcjonować od czasu, gdy wygrał PiS. Chcę, żeby (Kaczyński – przyp. red.) objął jakąkolwiek funkcję, w której będzie brał odpowiedzialność i będzie przywrócony logiczny porządek funkcjonowania w polityce - uważa Władysław Kosiniak-Kamysz.

„To było poukładanie politycznej rzeczywistości i uporządkowanie jej w taki sposób, w jaki powinna funkcjonować od czasu, gdy wygrał PiS. Chcę, żeby (Kaczyński – przyp. red.) objął jakąkolwiek funkcję, w której będzie brał odpowiedzialność i będzie przywrócony logiczny porządek funkcjonowania w polityce. Bo szef największej partii politycznej powinien być uczestnikiem działań na poziomie parlamentu albo rządu” – mówił w internetowej części Popołudniowej rozmowy w RMF FM Władysław Kosiniak-Kamysz odpowiadając na pytanie, czy naprawdę chce, by Jarosław Kaczyński został premierem. Rozmowa dotyczyła też wniosków o wotum nieufności wobec członków rządu.

Marcin Zaborski pytał, czy opozycja nie jest bezsilna wobec większości PiS. „Szansa na skuteczność wotum nieufności, czy to składa Platforma Obywatelska czy PSL, jest porównywalna” – ocenił szef ludowców.

RMF24.pl