Strefa aktywności gospodarczej w Rawiczu przeznaczona pod magazyny, logistykę i produkcję składa się z trzech dużych kompleksów wolnych terenów inwestycyjnych. Każdy z nich jest skomunikowany z drogą ekspresową S5 i DK36.

Łącznie działki przemysłowe w Rawiczu mają ok 230 ha. Każdy z terenów gospodarczych ma uchwalone plany zagospodarowania przestrzennego. Rawicka strefa leży bezpośrednio przy drodze ekspresowej S5, co umożliwia szybki dojazd do Wrocławia i Poznania. Niedaleko terenu znajduje się również bocznica kolejowa. Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego Łaszczyn-Zachód pozwala na stawianie budynków do 40 metrów i budowli do 49 metrów wysokości*. Wysokości te nie są często spotykane na obszarze województwa wielkopolskiego.

Grzegorz Kubik, burmistrz gminy Rawicz / Materiały prasowe
Reklama

– Dotychczasowi inwestorzy współpracę z urzędem miejskim gminy Rawicz oceniają bardzo wysoko i polecają Rawicz jako miejsce z odpowiednim klimatem do inwestowania. Inwestorowi w przejściu przez procedury administracyjne związane z lokalizacją inwestycji oraz jej późniejszym funkcjonowaniem czy rozbudową asystuje Biuro Obsługi Inwestora i Przedsiębiorcy. Biuro ściśle współpracuje z jednostkami Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu czy z Wałbrzyską Specjalną Strefą Ekonomiczną Invest-Park, dzięki czemu obsługa projektu jaką gwarantuje Rawicz uzupełniona jest o ofertę inwestycyjną Polskiej Strefy Inwestycji – tłumaczy burmistrz Rawicza Grzegorz Kubik.

* działki kompleksu nr III dostępne na https://rawicz.pl/biznes/invest-in-rawicz/oferta-inwestycyjna-greenfield/.

www.rawicz.pl - narzędzie komunikacji z Inwestorem
We wrześniu uruchomiona została nowa strona internetowa Urzędu Miejskiego Gminy Rawicz. Strona została dostosowana do standardów Ustawy o dostępności cyfrowej. Posiada angielską i niemiecką wersję językową a co ważniejsze zakładkę dedykowaną Inwestorom i Przedsiębiorcom. Zakładka BIZNES dedykowana jest potencjalnym i już działającym na terenie gminy inwestorom i przedsiębiorcom. W jednym miejscu zainteresowani znaleźć mogą kompleksową informację o terenach przeznaczonych pod produkcję, logistykę, magazyny oraz inne przydatne informacje, jak choćby zachęty inwestycyjne czy bezpośredni kontakt do osób zajmujących się obsługą inwestorów i przedsiębiorców. Zobacz pełną ofertę greenfield w Rawiczu na https://rawicz.pl/2020/09/strefa-aktywnosci-gospodarczej-sierakowo-laszczyn/

Materiały prasowe